Genel Başkanımızın Ekim 2023 Dönemi Mesajı

Değerli arkadaşlarım;

Ekonomik krizin herkesi kasıp kavurduğu şu ortamda sizlere iş hayatıyla alakalı bir metni kaleme almanın kolay olmadığının farkındayım.

Başta işsizlerin ve düşük ücretlilerin en çok etkilendiği bu ekonomik krizin sonuçları, bizim gibi biraz daha iyi durumda olan çalışanları da etkilediği bir gerçektir.

Hele ki şirketin karlılık oranına bakıldığında üyelerimizin şu anda aldıkları ücretlerin oldukça üzerinde bir ücreti hak ettikleri çok açıktır.

Kaldı ki; zaman zaman Türk-İş Konfederasyonumuzun da seslendirdiği ülkemizdeki adil olmayan bu vergilendirme sistemiyle, üyelerimize ne kadar zam alırsak alalım vergilendirme dilimlerinin adaletsizliği yüzünden maalesef yılın belli ayından sonra vergilere çalışıyoruz ve alım gücümüzde yüksek enflasyon yüzünden eriyince kazanımlarımızı kısa zamanda kaybediyoruz.

Kıymetli üyelerimiz;

Ancak ülkemizin tüm bu olumsuz ekonomik şartlarına rağmen Hava-İş olarak siz üyelerimizin çıkarlarını korumaya ve sizin adınıza müzakereleri yürütmekte kararlıyız.

Bildiğiniz üzere detaylarını daha önce sizlerle paylaştığımız %41 ek zam, protokol kazanımları gibi birçok konuda birçok sendikadan çok daha iyi sonuçlar aldığımız bir gerçektir.

Elbette siz değerli üyelerimiz çok daha fazlasını hak ediyor.

Tamda önümüzdeki aylar sizlerin eksik kalan hak ve hukukunuzu korumaya devam edeceğimiz, yani sizler adına ‘Toplu İş Sözleşmesinin’ başlayacağı dönemdir.

Bu vesileyle eksik kalan ne varsa sizlerden gelecek kıymetli değerlendirmeler ve desteklerinizle sizin için en doğrusunu yapmak üzere müzakerelere devam edeceğiz. Elbette “doğru müzakere, doğru mücadele” prensibinden hareketle oturumları en iyi şekilde siz üyelerimizin desteğiyle yürüteceğimizden emin olun.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni Toplu İş Sözleşmesi dönemimizin hayırlara vesile olmasını dilerim.

Selam ve Sevgilerimle,ALİ KEMAL TATLIBAL

HAVA-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI


Önceki Mesajlar

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar

Son Eklenen Haberler

Haber Thumbnail

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Milli Bağımsızlığımızın, Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yıl dö...

Devamını Oku
Haber Thumbnail

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakırken sevgi, saygı ve yeni umutların güç bulacağı bir bayramı daha idrak ...

Devamını Oku
Haber Thumbnail

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

Birlik, beraberlik ve kardeşlik sofralarında buluştuğumuz Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ne ulaşmanın huzurunu, ...

Devamını Oku