Gizlilik Politikası

GİZLİLİK VE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI

 

İşbu Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası, TÜRKİYE SİVİL HAVACILIK SENDİKASI (“Sendika”) olarak içerik sağlayıcısı ve veri sorumlusu olduğumuz www.havais.org.tr adresli internet sitemiz (“İnternet Sitesi”) ve sair yollar üzerinden hangi kişisel verilerin ne şekilde toplandığı, kullanıldığı, kimlerle paylaşılabileceği,Üyelerin hangi haklara sahip oldukları, bunları ne şekilde kullanabilecekleri hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

İnternet Sitemizi ziyaret eden, kullanan, üye olan, erişen, bilgi, görüntü, video, resim, fotoğraf gibi içerik gönderen üyeler işbu Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nda yer alan tüm şartları kabul etmiş bulunmaktadır.

Sendika olarak  "Hava-İş" isimli ücretsiz bir uygulama geliştirdik. Bu hizmet, sendika tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır ve Üyelerin kullanıma yöneliktir.

Hizmetimizi kullanmayı tercih ederseniz, bu politikaya ilişkin bilgilerin toplanmasını ve kullanılmasını kabul etmiş bulunmaktasınızdır. Topladığımız Kişisel Bilgiler Hizmeti sağlamak ve geliştirmek için kullanılır. Bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında açıklanan durumlar dışında kimseyle kullanılmayacak ve paylaşılmayacaktır.

Bilgi Toplama ve Kullanımı

 • Sms: Uygulamaya girişte gelen tek kullanımlık şifrenin SMS'ten otomatik okunup kişinin sisteme hızlı bir şekilde girmesini sağlamak için kullanılır.
 • Fotoğraflar/Medya İçerikleri/Dosyalar: Kullanıcının kayıt oluştururken, profil resmini telefonunun hafızasından yükleyebilmesi ya da kameradan fotoğrafını çekerek yükleyebilmesi için kullanılır.
 • Depolama: Kullanıcı kayıt oluştururken profil resminin telefonun hafızasından almak ya da kameradan çekilen fotoğrafı telefonun hafizasına kaydetmek için kullanılır.

Diğer :

 • Receive data from Internet: Internet üzerinden veri alışverişini sağlayabilmek için kullanılır.
 • View network connections: Cihazın internete bağlı olma veya olmama durumuna göre uygulamayı yönetmek (hata alınmasını önlemek) için kullanılır.
 • full network access: Internet üzerinden veri alışverişini sağlayabilmek için kullanılır.
 • control vibration: Uygulama üzerinden bildirim geldiğinde telefonun titreşim özelliğini yönetmek için kullanılır.
 • prevent device from sleeping: Cihaz ekran kilidi açık ve bizim uygulama açıkken cihazın uyku moduna geçmesini engellemek için kullanılır.

Güvenlik

 Ancak, internet üzerinden hiçbir aktarım yönteminin veya elektronik depolama yönteminin % 100 güvenli ve güvenilir olmadığını ve mutlak güvenliğini garanti edemeyeceğimizi unutmayın.

Aşağıdaki sebeplerden dolayı üçüncü taraf şirketleri ve kişileri istihdam edebiliriz:

 • Hizmeti bizim adımıza vermek;
 • Hizmet ile ilgili hizmetleri gerçekleştirmek için; veya
 • Hizmetimizin nasıl kullanıldığını analiz etmemize yardımcı olmak.

Bu Hizmetin kullanıcılarını, bu üçüncü tarafların Kişisel Bilgilerinize erişebileceği konusunda bilgilendirmek istiyoruz. Bunun nedeni bizim adımıza kendilerine verilen görevleri yapmaktır. Ancak, bilgileri başka bir amaç için açıklamamak ya da kullanmamakla yükümlüdürler.

Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Gizlilik Politikamızı zaman zaman güncelleyebiliriz. Bu nedenle, herhangi bir değişiklik için bu sayfayı periyodik olarak gözden geçirmeniz tavsiye edilir. Bu sayfada yeni Gizlilik Politikasını yayınlayarak herhangi bir değişikliği size bildireceğiz. Bu değişiklikler, bu sayfada yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girer.

Kapsam

Bu Gizlilik Politikasında kullanılan terimler, işbu Gizlilik Politikasında aksi belirtilmedikçe, Türkiye Sivil Havacılık Sendikası  Uygulamasından erişilebilen Şartlar ve Koşullarımızdakilerle aynı anlamlara sahiptir.

Bizimle iletişime geçin

Gizlilik Politikamızla ilgili herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar

Son Eklenen Haberler

Haber Thumbnail

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Milli Bağımsızlığımızın, Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yıl dö...

Devamını Oku
Haber Thumbnail

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakırken sevgi, saygı ve yeni umutların güç bulacağı bir bayramı daha idrak ...

Devamını Oku
Haber Thumbnail

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

Birlik, beraberlik ve kardeşlik sofralarında buluştuğumuz Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ne ulaşmanın huzurunu, ...

Devamını Oku