Genel Merkez Yönetim Kurulu


ALİ KEMAL TATLIBAL Genel Başkan  1980 doğumlu, Kahramanmaraşlı, evli ve iki çocuk babası olan Tatlıbal; ilk, orta, lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Yüksek öğrenimini Beykent Üniversitesi İİBF Fakültesi İşletme Bölümü’nde, İstanbul Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ortak programı “Liderlik ve Küresel Girişimcilik” alanında yüksek lisans yaptı. Türk Hava Yollarına girmeden önce çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu. 2009 tarihinde THY Muhasebe Başkanlığında memur olarak göreve başlamış olup, 2010 tarihinde Vize Takip Şefliğinde uzman ve sonrasında vize takip şefi olarak görev yaptı. 27.Olağan Genel Kurulunda Hava-İş Sendikası Genel Başkanlığına seçildi. 11-12 Kasım tarihlerinde gerçekleşen 28.Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkanlığa seçildi.
SEDAT ALİ CANGÜL Genel Sekreter 1965 İstanbul doğumlu evli ve bir çocuk babası olup eğitimini İstanbul da tamamlayıp Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.1990 yılında THY AO’ da Muhasebe Başkanlığında memur olarak göreve başlamıştır. HAVAK Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunduktan sonra 4 sene Sendikamız Baş Temsilciliği görevini üstlenmiştir. 11-12 Kasım 2017’de Genel Sekreterlik görevine seçilmiştir.
ŞEHİMA PINAR ELİÜSTÜN Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı 1978 İstanbul doğumlu olup  ilk orta ve lise  eğitimini İstanbul da tamamlamıştır. 1999 yılında THY A.O.’ da Muhasebe Başkanlığında Muhasebe Memuru olarak göreve başlamıştır. 3 sene Sendikamız Baş Temsilciliği görevini üstlenmiştir. 29. Olağan Genel Kurulda Hava-İş Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilmiştir.
HAMİ BİRCAN Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı 1967 Elazığ Ağın ilçesi doğumlu olan Bircan, ilk ve orta eğitimini Ağın’da tamamlayarak sonrasında Malatya Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünden mezun olmuştur. 1988-1990 yıllarında askerlik görevini Ankara’da tamamladıktan sonra, 05.11.1990 yılında Türk Hava Yolları Bilgi İşlem Merkezinde Veri iletişim teknisyeni olarak göreve başlamıştır. Son olarak Altyapı Operasyon Başkanlığında iş yeri temsilcisi olarak veri iletişim şefi unvanında görev yapmıştır. 28. Olağan Genel Kurulda Hava-İş Yönetim kurulu yedek üyeliğine birinci sırada seçilmiş olup 26.06.2019 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu asil üyeliğine Genel Teşkilatlandırma Sekreteri olarak seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
ARDA ERSÜMER Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
1974 doğumlu, evli ve 2 çocuk babası Arda Ersümer; ilkokulu Kocaeli’nde, ortaokulu Bolu’da ve liseyi Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversiteyi Yıldız Teknik Üniversitesinde okudu, aynı zamanda 1993 yılında THY’de Kabin Memuru olarak göreve başladı. Sorumlu Kabin Amiri olarak, 28.Olağan Genel Kurulda, Hava-iş Genel Mevzuat Sekreterliğine seçilmiştir.
MEHMET ÖZCAN Yönetim Kurulu Üyesi
1989, Manisa, Demirci ilçesi doğumlu olup, evlidir. İlk ve orta öğrenimi Manisa ve Kütahya’da tamamlamıştır. 2007 ÖSS sınavında ilk 100 içerisinde yer alan Özcan, Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümlerinden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılından bu yana Kabin Memuru olarak THY’de çalışmaktadır.

ERKAN KAYHAN Yönetim Kurulu Üyesi
1971 Kayseri Pınarbaşı doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamlamış olup, 1992 yıllında Hava Harp Okulundan Subay olarak mezun olmuştur. 1992-1994 Çiğli 2. Ana Jet Üs K.lığında uçuş eğitimi, 1994-1995 3.Ana Jet Üs K.lığında Harbe Hazırlık eğitimi, 1995-1997 yıllarında Av Önleme pilotu, 1997-2008 yıllarında uçuş öğretmenliği görevlerinde bulunmuştur. 2008 yılında mecburi hizmet görevimi tamamlayarak Hv.K K lığından istifa ederek ayrılmıştır. 2009-2013 yılllarında A320 uçaklarında F/O ve 2013 yıllından itibaren Sorumlu Kaptan Pilot olarak görev yapmaktadır. 2015-2017 yılları arasında Kokpit Sendika Baş temsilcisi görevini icra ettikten sonra 28.Olağan Genel Kurulda Hava-iş Yönetim Kuruluna seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.4444
M.AFŞİN YELOK Yönetim Kurulu Üyesi
Türk Hava Yollarında Sorumlu Kaptan Pilot olarak görev yapmaktadır. 28.Olağan Genel Kurulda, Hava-iş Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Denetim Kurulu

ERDAL YILMAZ Denetleme Kurulu Üyesi 1979 yılında Rize İkizdere doğumludur. İlk ve orta eğitimini Bağcılar Hoca Ahmet Yesevi okulunda tamamlamıştır. Bahçelievler Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümünden mezun olup, Erzurum’da tamamladığı askerlik vazifesinin ardından ticaretle uğraşmıştır. 2006 yılından itibaren THY’de çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
MAHMUT TAŞPINAR Denetleme Kurulu Başkanı 01.09.1969 Rize doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Üsküdar Sultantepe Halide Edip Adıvar Lisesinde tamamlamıştır. 1993 yılından itibaren Türk Hava Yollarında çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
MURAT PAK Denetleme Kurulu Üyesi 1992 İstanbul Fatih doğumludur. Öğrenim hayatını İlk ve ortaöğretim Fatih İskenderpaşada, liseyi beyoğlu anadoluda, Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi bankacılık ve sigortacılık bölümünde tamamladı. Hali hazırda Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tahsiline devam etmektedir. 2014 yılında THY’de kabin memuru olarak göreve başlamıştır. Aynı zamanda Uluslararası Merhamet Derneğinde Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli 1 çocuk babasıdır.
SALİH HALICI Denetleme Kurulu Üyesi 1980, Sivas doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Türkiye’de, üniversite eğitimini yurt dışında tamamlamıştır. İngilizce ve Arapça bilmektedir. 2005 yılında Türk Hava Yollarında Kabin Memuru olarak çalışmaya başlamış olup, Loadmaster olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.   
MUHAMMED SAİT YILDIRIM Denetleme Kurulu Üyesi 1989 Adıyaman doğumludur. Türkçe öğretmenliği mezunudur. Öğrencilik yıllarından başlayarak çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yapmaya devam etmektedir. 28. Olağan Genel Kurulda Hava-İş yedek yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. 29. Olağan Genel Kurulda Denetleme Kurulu üyeliğine seçilmiştir. THY A.O. 'da 2015 yılından bu yana kabin memurluğu yapmaktadır.

Disiplin Kurulu

HASAN ŞUMNU Disiplin Kurulu Üyesi 1978 Adana Ceyhan doğumludur. İlk, orta, lise öğrenimini Adana'da tamamladıktan sonra Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünde yapmıştır. 1997 tarihinde THY Adana Satış Müdürlüğünde Satış Memuru olarak göreve başlamış olup, 2010 yılında Harbiye Satış Müdürlüğüne Satış Şefi olarak atanmış ve halen bu görevini yürütmektedir. 2013 yılından itibaren sırasıyla Delege, Harbiye Satış Müdürlüğü Baş Temsilcisi, Denetleme Kurulu Yedek üyesi olarak bulunduktan sonra 29.Olağan Genel Kurulunda Disiplin Kuruluna seçilmiştir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.
ESER AYAZ Disiplin Kurulu Başkanı Aslen Kuzey Kafkasya kökenli olup, 1979 İstanbul doğumludur. 2000 yılından beri Türk Hava Yollarında Kargo Başkanlığında çalışmaktadır. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda Yönetim Kurulu üyeliğinde yer almıştır. 2013 yılından bugüne sırasıyla Delege, Denetim Kurulu üyeliği ve Baş Temsilcilik görevlerinde bulunduktan sonra 28.Olağan Genel Kurulda Disiplin Kuruluna seçilmiştir.
SERKAN ULUÇ Disiplin Kurulu Üyesi 1990, Mersin doğumludur. Mersin Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe ve Finansman bölümünden mezun olduktan sonra; Gelişim Üniversitesi Sivil Hava ve Ulaştırma İşletmeciliği Bölümünde önlisans, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. Nişantaşı Üniversitesi İşletme Yönetiminde yüksek lisansına devam etmektedir. 2011’de THY İnsan Kaynakları Bölümünde çalışmaya başlayıp, 2015 yılında yine THY bünyesinde Kabin Memuru olarak görevini sürdürmektedir.
RIDVAN KOÇAK Disiplin Kurulu Üyesi 1988 Yozgat doğumludur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Yozgat, Sivas ve Eskişehir’de; Önlisans eğitimini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Pazarlama Bölümünde; Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Tam Burslu olarak tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimine Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı, Din Sosyolojisi Bölümünde devam etmektedir. 2015 yılından beri Türk Hava Yolları’nda Kabin Memuru olarak görev yapmaktadır. 29. Olağan Genel Kurulda, Hava İş Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.
İBRAHİM DOĞAN Disiplin Kurulu Üyesi 1980 Giresun doğumlu olup ilk,orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesinde Tarih bölümünden mezun olmuştur.Özel ilgi alanı olarak Osmanlı tarihi özellikle Cumhuriyet ve sonrası dönemle ilgilenmektedir.2006 yılı ağustos ayında, THY A.O.'da memur olarak işe başladı. Sırasıyla rezervasyon ve telefonla satış müdürlüğü devamında muhasebe başkanlığında çalışmış olup 2012 yılından itibarende ekip planlama Başkanlığında uzman personel olarak görev yapmaktadır. Doğuştan görme engelli olup engelli çalışanlarımızın hak ve kazanımlar elde etmesi adına uzun yıllar sendikamızda ortak faaliyetlerde bulunmuştur. Çeşitli Sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmaktadır. Sendikamızda temsilcilik ve baş temsilcilik yapmasının ardından 29. Olağan Genel Kurulda disiplin kurulu asil üyeliğine seçilmiştir. Evli ve, bir çocuk babasıdır