Pazar Mesailerine Dair Davamızın İlk Duruşması Yapıldı

February 20, 2020

Değerli Üyelerimiz ;

Pazar mesaileri başta olmak üzere 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ndeki ihlallere ilişkin tarafımızca açılan davanın ilk duruşması 20.02.2020 tarihinde Çağlayan Adliyesi 16. İş Mahkemesinde gerçekleşmiştir.

Gerçekleşen ön inceleme duruşmasına taraf vekilleri, sendika yöneticilerimiz ve üyelerimiz iştirak ettiler. Taraf vekillerince sunulan dilekçelerdeki taleplerin değerlendirilmesinin ardından;  durumun mahkemece tespit edilebilmesi için ilgili kesintilere dair maaş bordroları, işverenden yazılı olarak talep edilmiştir.

Sendika vekilleri haklı davamızın kabulü için delillerin toplanması hususunda talepte bulunmuş; davalı vekili ise davanın reddini mahkemeden talep etmiştir.

Ancak durumun tespit edilmesi, işverenden maaş bordroları için gelecek cevabın beklenmesi ve mahkemenin işveren tarafından dosyaya bugün sunulan cevap dilekçesini incelemek üzere dava 28 Nisan 2020 tarihine ertelenmiştir.

Hava-İş ailesi olarak tüm üyelerimizle birlikte bu davaya sonuna kadar sahip çıkacağımızı ve haklı mücadelemizi zaferle sonuçlandıracağımız tarihe kadar davanın takipçisi olacağımızı siz değerli üyelerimize buradan bir kez daha ilan ediyoruz.

 

Saygılarımızla
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)


Benzer Haberler

Yurtdışı İstasyonlarında Görev Yapan Üyelerimizin Maaş Kesintileri Hakkında

DEVAMI

Sendika Yönetimimiz Depo ve Kalite Kontrol Promosyon Şefliğini Ziyaret Etti

DEVAMI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ziyaretlerimiz

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar