Pazar Mesai Ücretlerine Dair Bilgilendirme

February 14, 2020

Değerli üyelerimiz,

Şirket tarafından hukuksuz bir şekilde gasp edilen PAZAR MESAİ ücretlerine ilişkin yapmış olduğumuz basın açıklamamızda hukuki sürecin başladığını belirtmiştik. Açılmış olan davanın ilk duruşması 20.02.2020 tarihinde Çağlayan Adliyesi’nde görülecektir.

Bu süreçte elimizi güçlendirmek adına başlattığımız sop uygulamasına vermiş olduğunuz destekten dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ederiz. Ancak hukuki süreç ve sop uygulaması devam ederken üyelerimizin direncini kırmaktan, işverenin ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramayan dedikodulara, bir takım yalan ve iftiralara kulak asmamanızı istirham ediyoruz.

Meşruiyetlerini yalan ve iftiralarla sağlamaya çalışan SÖZDE HAK SAVUNUCULARI, yaptıkları açıklamalarla üyelerimizin yanında olmaktan ziyade işverene akıl vermekte ve suyu bulandırmaktadır.

Yetkili sendika olarak haklarımızı sadece muhteris şirket yöneticilerine değil iftira ve yalanla geçinen kurumsal kimliklerini bile henüz tamamlayamayan gruplara da yedirmeyeceğiz. Gölge etmesinler ki bizler de üyelerimizle birlikte bu davada sonuna kadar mücadele edelim ve haklı davamızı hukuk önünde tescilleyelim. 

Bizler haklı olduğumuz davamızda, gerçekleşen hak gaspını üyelerimizin de desteğiyle en kısa sürede çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Sürecin başından beri gösterdiğiniz  dik duruşa devam etmenizi, emniyetli ve standart operasyonun temeli  olan sop uygulamalarına daha sıkı sarılmanızı siz değerli üyelerimizden rica ederiz.

Tüm üyelerimizi Pazar Mesaileri ile alakalı açmış olduğumuz davamızın ilk duruşmasına,  20.02.2020 Perşembe günü saat 11.30’da Çağlayan adliyesine davet ediyoruz.

Emniyetli Uçuşlar dileriz.

 

Saygılarımızla
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Benzer Haberler

Acı Kaybımız Osman Gürsu

DEVAMI

Pazar Mesaileri 4. Duruşması Daveti

DEVAMI

İftar Davetlerimiz

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar