Birliğin Gücü

09.07.2023 00:00

Değerli Üyelerimiz,

Dün yaptığımız çağrıdan sonra sendikamıza desteklerini ve önerilerini ileten tüm üyelerimize, kapsam dışı THY çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Görünen o ki; üyelerimizin vereceği desteği tahmin eden sırtında sözüm ona dünyanın yükünü taşıyan yöneticiler sosyal medyada yaptıkları zammı savunmak için çırpınmaktadır. Naçizane tavsiyemiz şudur; Çırpındıkça kendi bataklığınızda boğuluyorsunuz. 32 bin çalışanınız ve üyelerimiz bu durumdan mutlu değil. Gerçeği görün. Üyelerimizi memnun edemediniz.

Yarın kendi çalışanlarının maaşlarını ifşa edeceğini ifade eden yöneticiler ne kadar büyük bir hatanın içinde olduğunu fark edememektedir. Bu algısızlığın sebebini tam olarak anlayamasak da hazırlayacağı metnin kendisi açısından hayırlı olmayacağını hatırlatmak isteriz. Çünkü;

Övünerek söylediğiniz ikramiyelerle değerli üyelerimiz vergi dilimine normalden çok daha erken girerek maaşlarından çok büyük oranda vergi kesilmiştir.

Kendi çalışanlarınızın maaşlarını ifşa etmeniz etik değildir. Daha önceki senelerde yaşanan “Kaptan pilotumuz şu kadar alıyor vasıfsız kabin memurlarına şu kadar veriyoruz” gibi talihsiz açıklamalar üyelerimiz ve sendikamız tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

Bunların hepsini siz de biliyorsunuz ancak işinize gelmiyor. Madem üyelerimizin refahını düşünüyorsunuz lütfen şunu da açıklayın oturduğunuz yerden ahkam kesmeyen!! ve sözüm ona hesap kitap bilen bir yönetici olarak; verdiğiniz ikramiyeleri maaşa yansıtmamanızın sebebi nedir?

Saygıdeğer üyelerimiz;

Dün yayınladığımız duyuru sonrası İşveren yetkilileri apar topar yeni bir zam çalışması hazırlayacaklarını beyan ettiler. TİS ücret kalemlerine (İş/uçuş tazminatı-kıdem tazminatı) yansımayacak bir zammın peşinen tarafımızca kabul edilmeyeceği açıkça belirtilmiştir. Bu durum sonrası THY A.O tarafından yarın THY Genel Merkezine zamları konuşmak üzere davet edilmiş bulunmaktayız. Üyelerimizin refahı adına hazırlanacak farklı teklifleri değerlendirmek üzere heyetimizle beraber gideceğiz. Ancak şimdiden belirtmek isteriz; Üyelerimizin kabul etmediği TİS kalemlerine yansımayacak herhangi bir teklifi asla ve asla kabul etmeyecek çıktığımız yoldan geri dönmeyeceğiz. Siz değerli üyelerimize olan biten her şeyi açık bir şekilde duyuracak ve hakkımız olanı alana kadar sizlerle birlikte mücadelemize devam edeceğiz.

Üyeleriyle bir arada olan Hava-İş Ailesi kararlı bir şekilde yoluna devam ettiği müddetçe hakkı olanı her zaman alacaktır.GÜÇLÜ HAVA-İŞ AİLESİ

İrtibat numaraları:
0 532 051 54 47
0 535 937 38 99

İrtibat e-Posta Adresi:

havaisailesi@havais.org.tr

Benzer Haberler

Haber Thumbnail

BİRLİK ÇAĞRISI

DEVAMI
Haber Thumbnail

Kim Zarar Görecek?

DEVAMI
Haber Thumbnail

Ücret Zamlarına Dair Bilgilendirme

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar