BİRLİK ÇAĞRISI

09.07.2023 00:00

Değerli Üyelerimiz,

Sizlere buradan bir kez daha duyuruyoruz; bahşiş gibi dağıtılan, kendilerinden başkasını memnun etmeyen zam açıklamalarını sendika olarak kabul etmiyoruz. Hak ettiğimizi alana kadar sizlerle birlikte mücadeleye devam edeceğiz.

Bu basiretsiz yöneticilere vereceğimiz son cevabımız olacaktır. Emeklerinizi hiçe sayanların bizi sürüklediği yoldan son çıkışa geldik. Bu son dönemeçte hep birlikte sizlerle verilebilecek en sert cevabı verelim.

Değerli kaptan arkadaşlarım, değerli kabin ekibi arkadaşlarım,

Operasyonu yürütmek için her türlü fedakârlığa katlanan, vardiyalarda ek mesailerde canını dişine takıp, kargosundan istasyonuna her iş yerinde çalışan emekçi kardeşlerim;

Hakkımızı istediğimizde bahşiş dağıtan, sıkıntılar söylenince kendine başka iş bul diyen, %90 memnuniyetle çıktığı yolda sadece kendisi memnun olan, zam açıklamasından sonra keyifle kahvelerini yudumlayan yöneticilerden hesap sorma vakti gelmemiş midir?

Bu bir tiyatro değil, danışıklı dövüş değil. Hiçbir zaman da olmadı. Bu işveren tarafından gasp edilen haklarınızı alma mücadelesidir. Sizden sevgi seli değil, profesyonelce davranmanızı ve yine sizlerin çıkarları adına birlik olmanızı beklemekteyiz.

Üyelerimizin taleplerine cevap vermeyen işveren temsilcilerine, işçinin emekçinin gücünü göstermeye VAR MISINIZ?

Son kez THY Yönetimine sesleniyoruz; Pandemiden beri her türlü cefaya katlanan, sağlıklarından olan, canlarını hiçe sayan, milli bayrak taşıyıcımızı en yükseğe çıkaran üyelerimize reva görülen bu hareketi, çalışanı değersiz kılan bu politikalarınızı en sert şekilde reddediyoruz, geleceğimizi çalan gözünü koltuk hırsı bürümüş, kul hakkına göz dikenlerden bunun hesabını TİS süreci gelmeden soracağız. Gelin eylem planımızı birlikte belirleyelim!

Gelin bu çağrıya kulak verin!

Ekmeğinize, emeğinize, alın terinize göz dikenlerden hesabını hep birlikte soralım, hakkımız olanı alalım!

GÜÇLÜ HAVA-İŞ AİLESİ

İrtibat numaraları:
0 532 051 54 47
0 535 937 38 99

İrtibat e-Posta Adresi:

havaisailesi@havais.org.tr

Benzer Haberler

Haber Thumbnail

Kim Zarar Görecek?

DEVAMI
Haber Thumbnail

Ücret Zamlarına Dair Bilgilendirme

DEVAMI
Haber Thumbnail

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar