8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

07.03.2024 00:00

Değerli Üyelerimiz,
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü, ülkemiz için kadın haklarının kazanılması, iyileştirilmesi için konunun gündeme gelmesi açısından önemli bir gündür. Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın başlangıcı, Birleşmiş Milletler tarafından 1977 yılında ilan edilen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün geçmişinden çok daha eskilere, İlk çağlara dayanmaktadır.
 
Bizler Hava-İş Kadın Komisyonu üyeleri olarak ‘Bir Kadın Gelişir Bin Hayat Değişir’ felsefemiz ışığında kadının özdeğeri ve sahip olduğu temel insani haklar konusunda etkin bir farkındalıkla, kadına yönelik şiddetle mücadele hususunda küresel bir bilince ortak ve sahip olarak mücadelemizi sürdürmekteyiz.
 
Yarınlarımızın inşasında toplumumuzun temel taşını oluşturan, toplumu ayakta tutan ve geleceğe ışık olan, hayatın her alanında kazandıkları sayısız başarıyla gelecek nesillere referans olacak, beraberlik ve mücadele ruhuyla gücünün farkında olan Havacı Kadın Meslektaşlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız.
 
Saygılarımızla,
 
Hava-İş Genel Merkez Kadın Komisyonu

Benzer Haberler

Haber Thumbnail

Yetmedi Mi?

DEVAMI
Haber Thumbnail

%74’lük Zamanında Kalkış Performanslarına %56’lık Zam Teklifi

DEVAMI
Haber Thumbnail

28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Süreci

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar