%74’lük Zamanında Kalkış Performanslarına %56’lık Zam Teklifi

01.03.2024 00:00

Sayın Üyelerimiz;

Ocak Ayının başından beri büyük bir itinayla yürüttüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde, Genel Müdür ve İK Başkanlığı’nın yapıcı katkılarıyla idari maddeler ve uçuş maddelerinde geniş çaplı bir mutabakat sağlamış bulunmaktayız. Mutabık kaldığımız maddeleri sizlere hafta başında iletmiş, ücret konularında da görüşmelerin devam ettiğini sizlere duyurmuştuk.

Siz değerli üyelerimize duyurmuş olduğumuz; THY A.O Yönetimine ve Sn. Ahmet Bolat’a da ziyareti esnasında ilettiğimiz teklife verilen cevap beklentilerinize ve “sektör gerçeklerine” yaklaşmayan rakamlar olarak karşımızda durmaktadır.

Başta “sosyal medya hesaplarından” sizlerle beraber öğrendiğimiz ve ne şekilde hesaplandığını anlayamadığımız %105’lik zam oranını eğer bizlere de resmen iletirlerse dikkate alacağımızı sizlerle paylaşmak isteriz. Sizlerle de %105’in ne şekilde hesaplandığını detaylı bir şekilde paylaşabiliriz.

Aşağıda detaylarını açıkça görebileceğiniz son ücret teklifimizde; başta Pazar Mesaileri, Tazminat Primler, Başlangıç Ücretleri, Sosyal Yardım Kalemleri ve diğer ücret kalemleri açıkça sizlere sunulmuştur.

Haklı talebimizde bizler Hava-İş Sendikası olarak sizlerle beraber dimdik durmaya devam ediyoruz. 

Zamanında Kalkış Performanslarını %74’ün üzerine çıkarılmasının hedeflendiği bu ortamda, PAZAR günlerini 2020’den itibaren hatırlamayan THY A.O yöneticilerini PAZAR gününün önemini önerdiğimiz %64 oranında tekrar hatırlatmak isteriz.

İyi çalışmalar,   
Saygılarımızla

Hava İş Sendikası Yönetim Kurulu

 
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Benzer Haberler

Haber Thumbnail

28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Süreci

DEVAMI
Haber Thumbnail

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

DEVAMI
Haber Thumbnail

Sendikamıza Toplu İş Sözleşmesi Görüşmesi Ziyareti

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar