THY ile Yapılan Görüşme Hakkında

June 4, 2020

Değerli üyelerimiz,

THY A.O. yöneticileri ile yapmış olduğumuz ilk toplantıda gündem değerlendirmesi yapılmıştır. İşveren temsilcilerinin şirketin mali durumuna dair yapmış oldukları açıklamalar dinlenmiştir. Fakat işveren herhangi bir somut talep ya da istekte bulunmayıp istek ve taleplerini resmi yazı ile tarafımıza ileteceğini dile getirmiştir.

Sendika olarak sizlere daha öceki duyuru mailinde belirttiğimiz üzere bu güne kadar elde edilmiş TİS kazanımlarının ve istihdamın devamının kırmızı çizgimiz olduğu işverene tekrar iletilmiştir.

Ayrıca işveren tarafından taleplerinin resmi olarak tarafımıza iletilmesinden sonra öncelikle siz değerli üyelerimizle paylaşacağımız ve ayrıca verilecek kararlar için üyelerimizin talepleri doğrultusunda meslek örgütleri (TALPA, TASSA vb) ile görüşmeler yapılacağı da işveren temsilcilerine belirtilmiştir. 

Bu süreçte siz değerli üyelerimizden ricamız tarafımızdan yapılan açıklamalar dışında hiçbir bilgiye itibar etmemenizdir.

İşverenin talebi ne olursa olsun, siz değerli üyelerimizle paylaşmadan, ilgili meslek kuruluşlarıyla görüşülmeden ve kırmızı çizgilerimizle alakalı kaygılarımız giderilmeden kesinlikle değerlendirilmeyecektir.


Saygılarımızla 

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Benzer Haberler

Aziz Milletimizin Başı Sağolsun!

DEVAMI

Tabutların Küçüldüğü Yerde Zulüm Büyüktür

DEVAMI

Hava İş Kanun Çalıştayı Düzenlendi

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar