Gündeme Dair

June 4, 2020

Değerli üyelerimiz,

Pandemi süreciyle beraber başlayan Kısa Çalışma dönemi 30 Haziran itibariyle sona erecektir. 1 Haziran’dan itibaren normalleşme süreçlerine bağlı olarak uçuş operasyonlarının artarak devam edeceği otoriteler tarafından beklenmektedir.

Pandemi süreci boyunca çeşitli yayın organlarında ve işveren temsilcilerinin yapmış olduğu tek taraflı açıklamalara hep birlikte şahit olduk. Bununla birlikte bazı art niyetli gruplar ve kişiler tarafından siz değerli üyelerimizi huzursuz etmek ve prim yapmak amacıyla birçok söylem ortaya atılmıştır. Bu söylemlerin başında sendikamızın işveren ile kapalı kapılar ardından görüşmeler yaptığı, birtakım hakların karşılıksız teslim edildiği, ücretler ve ikramiyeler konusunda protokoller imzalandığı konusunda iftiralar atılmıştır. Siz değerli üyelerimizin, sendikamız tarafımızdan yapılacak olan açıklamalar haricindeki söylemlere itibar etmemenizi rica ediyoruz.

Kısa çalışma ödeneği süreci sonrası, standart çalışma dönemini konuşmak üzere, işveren tarafından ilk görüşme teklifi, 02.06.2020 tarihinde sendikamıza iletilmiştir. Yönetim kurulumuzca yapılan değerlendirme sonucunda, istişare komisyonu kurulması kararı alınarak, işverenin toplantı davetine 04.06.2020 günü katılma kararı alınmıştır. Toplantı sonucunda işverenin yapacağı teklifler siz değerli üyelerimizle paylaşılacaktır.

Yapılacak olan görüşmelerde toplu iş sözleşmeleri ile kazanılmış olan hiçbir haktan kat'i suretle feragat edilmeyecek ve ne pahasına olursa olsun işçi çıkarılmasına müsaade edilmeyecektir.


Saygılarımızla,
 

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Benzer Haberler

Teknik A.Ş.'ye Geçiş Yapan Personel‏

DEVAMI

THY ile Yapılan Üçüncü Görüşme Hakkında

DEVAMI

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar