Adaletsiz Dağıtılan Primler

07.11.2022 00:00

Değerli Üyelerimiz,

THY A.O Yönetim Kurulu trafından üyelerimize sene başında vadedilen primler yatırılmıştır. Öncelikle bu karar için THY A.O Yönetim Kuruluna Teşekkür ederiz.

Ancak yatırılan primler arasındaki uçurumlar bu konu hakkında yapılan açıklamalarda bahsedilen adalet kavramından uzak olunduğunu göstermiştir.  Bununla beraber %100 iştirak şirketlerin de aynı ünvanlar icin yapılan farklı ödemeler bu adaletsizliği derinleştirmiştir.


Maalesef yaşanan bu adaletsiz dağılım çalışanların işverene olan güvenini sarsmış, aidiyet bağına ciddi zarar vermiştir. Aynı işi yapan çalışanlar arasındakı farklı ödemeler memnuniyet yaratmak yerine iş barışını bozucu hal almıştır

İştirak şirketlerinde ödenmeye başlayan banka promosyonu konusunda iyi niyet taşıyan A.O çalışanları maruz kaldıkları bu adaletsizlik sonucunda banka promosyonlarınında adaletsizliğe kurban gideceğine inanmaktadırlar.


Bu inancı perçinleyen bir diğer adaletsiz yaklaşım ise mahkemede kazanılmış hakkımız olan pazar mesaileri ile alakalı henüz bir adım atılmamış olmasıdır. THY A.O Yöneticilerinin bir çok kez mahkeme kararına uyacağız diyerek beyanlar vermesi fakat gelinen noktada henüz bir adım atmamış olması da çalışanlar üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır.

Son olarak başta ödeneceği açıklanan prim olmak üzere banka promosyonu ve kazanılmış hak olan pazar mesaileri konusunda adaleti sağlamanız beklenmektedir. Sizler için binbir fedakarlık sergileyen çalışanlarınızı umutsuzluğa sürüklemeniz hoş karşılanmamaktadır.


Saygılarımızla

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Benzer Haberler

Haber Thumbnail

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

DEVAMI
Haber Thumbnail

27 Farklı Okul İle İndirim Anlaşması

DEVAMI
Haber Thumbnail

Taipei'de Harcırah Ödemeleri Yeniden Başladı

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar