29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

October 28, 2022

Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak Cumhuriyet ile taçlandırdığı günün 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyet, işgalin ardından yok olmak üzereyken yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur.

Kurduğu devletlerin tamamında, adaleti, insana verilen değeri asla tartışmaya açmayan Türk Milleti, emsalsiz fedakârlıklarla ve mücadelelerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde de aynı çizgiyi muhafaza etmiştir. Bizlere düşen ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği üzere ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak ve cumhuriyetimizi ilelebet korumaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu aziz vatanı bize vatan yapan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu ulvi gaye için toprağa düşerek, şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; tüm üyelerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını yürekten kutluyorum.Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Benzer Haberler

Kargo Operasyonları ve Alınması Gereken  Ek Tedbirler

DEVAMI

Aylık Uçuş Programlarının Geç Yayınlanması

DEVAMI

Germanwings Airbus A320 Uçağı Düştü

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar