2024 Yıllık Ücretli İzin İtiraz Süreci

November 17, 2023

Değerli Üyelerimiz,

2024 yılı Uçuş Ekibi ve Kabin Ekibi Planlanan Yıllık Ücretli İzin İtiraz Değerlendirme Kurulu 4857 sayılı İş Kanunu, Çalışma Bakanlığı tarafından yayımlanan Yıllık Ücretli İzin Yönetmeliği ve Toplu İş Sözleşmesi içeriklerinde tanımlı usul ve esaslar kapsamında toplanmış ve aşağıda belirtilen kriterler kapsamında çalışmalarını tamamlamıştır.

Planlama itiraz talepleri, Üretim Planlama Başkanlığı süreçleri kapsamında Ekip Planlama Başkanlığı’na iletilen taleplere istinaden, belirlenen kotalar dahilinde, her bir talep açıklaması ile birlikte değerlendirilmiştir. 

Bu çalışma sonucunda;

 
3724 Uçuş ve Kabin Ekibi üyelerimizin 2273 itirazı onaylanıp istekleri doğrultusunda çözüme kavuşturulmuştur.

Uçuş ve kabin ekibi üyelerimizin, mücbir sebeplerle, bağlı oldukları Uçuş İşletme Başkanlığı ve Kabin Hizmetleri Başkanlığı’nın ilgili birimlerine yıllık izin tercihinin değiştirilmesi için başvurması halinde, idari ve operasyonel uygunluk durumuna göre değişiklik yapılabilecektir.

Yıllık Ücretli İzin Takas süreci de Ekip Planlama Başkanlığının yapmış olduğu duyurudaki kriterler doğrultusunda ilgili dönem boyunca yapılmaya devam edecektir.


Saygılarımızla,

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Yönetim Kurulu

Benzer Haberler

TK2256 İstanbul - Hatay Seferi

DEVAMI

Babalar Günü

DEVAMI

22/23. Dönem İstanbul Milletvekili ve Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva Sendikamızı Ziyaret Etti

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar