01-31 Ekim 2023 Meme Kanseri Bilinçlendirme & Farkındalık Ayı

October 19, 2023

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,
 
Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2004 yılından bu yana meme kanserinde erken teşhisinin önemi ve meme kanseri farkındalığının vurgulanması amacıyla 01-31 Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak belirlenmiştir.
 
Meme kanseri erken teşhis edilirse tedavi edilen bir hastalıktır. Erken teşhis konusunda toplumun eğitimi, meme kanseri ile mücadelede en önemli safhayı oluşturmaktadır. Dünya genelinde meme kanseri vakası artarken, bilinçlenme nedeniyle ölüm oranları düşmektedir.
 
Hava-İş Kadın Komisyonu üyeleri olarak amacımız, 26 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Günü'nde temsilcilerimiz ve tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte pembe kurdelelerimizi takarak bizler de farkındalığın bir parçası olmak, meme kanserinde erken teşhisin önemi konusunda kendimizin ve aile bireylerimizin bilinçle yaklaşımını sağlayarak, tarama yöntemlerine teşvik ve erken tanı ile hayat kurtarmaktır.
 
Bu bağlamda 26 Ekim günü tüm yerleşkelerde mevcut Sendika Temsilci Odalarımızda pembe kurdele rozet dağıtımımız ve İstanbul Havalimanı THY A.O. Genel Yönetim Binası/Ekip Terminali yerleşkesi Konferans Salonunda aşağıda program içeriği yer alan Seminer etkinliğimiz gerçekleştirilecektir. Seminer içeriğinde erken tanının önemi, bilinçlendirme ve sağlıklı yaşama dair farkındalık geliştirerek önlem alma konularını içeren paylaşımları değerli konuklarımız sizlere iletilecektir.,
 
26 Ekim 2023 günü 11:30 - 15:30 saatleri aralığında gerçekleşecek etkinliğimize tüm çalışma arkadaşlarımız davetlidir.

Ayrıca etkinliğimiz Youtube üzerinden Canlı olarak yayınlanacaktır.


Saygılarımızla.
Hava-İş Kadın KomisyonuGörseli büyütmek için üzerlerine tıklayınız.

Benzer Haberler

Acı Kaybımız - Kaptan Pilot Murat İşbakan

DEVAMI

Acı Kaybımız - Mustafa Erol

DEVAMI

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar