Ücret Zamları Tadil Protokolü

30.05.2018 00:00

Değerli Üyelerimiz,

Son dönemdeki kur artışından kaynaklı olarak, Pilot üyelerimizin maaşlarına ek bir düzenleme yapılması konusunda Türk Hava Yolları A.O.’dan gelen teklifi değerlendiren  Sendika Yönetim Kurulumuz,  Pilot üyelerimize yönelik maaş  düzenlemesinin  genişletilerek tüm üyelerimizi mutlu edecek bir düzenleme yapılması ve kabin amirlerine, "Kabin Amirliği Primi" verilmesi şartıyla düzenlemeye onay verdi.

Sendikamız ile Türk Hava Yolları A.O., arasında imzalanan protokole göre Pilot üyelerimize  %20, diğer tüm üyelerimize %10 oranında zam yapılmasına ve kabin amirlerine aylık brüt 750 TL. "Kabin Amirliği Primi" verilmesine ilişkin protokole imza attı.

Hava İş Sendikası ve Türk Hava Yolları A.O. arasında imzalanan, 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin Ücret ve Ücret zamları konulu 32. maddesi  01.07.2018 tarihinden itibaren geçerli olan % 4 zam oranının, yeni protokol  gereği üyelerimizin %10 ile %20 arasında zam oranından faydalanmasına  ve 1 ay öncesinde uygulanacak şekilde anlaşma imzalanmıştır.

Toplu İş Sözleşmesi masasında olmamamıza rağmen, tüm personele zam yapılması konusunda taleplerimize olumlu karşılık veren Türk Hava Yolları A.O. yönetimine bu vesileyle teşekkürlerimizi iletiyoruz.

01.06.2018 tarihinden itibaren geçerli hale gelecek protokole göre;

Benzer Haberler

Haber Thumbnail

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

DEVAMI
Haber Thumbnail

Hava Şehitleri Anma Günü

DEVAMI
Haber Thumbnail

İftar Davetlerimiz

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar