ITF Sendikamızı Ziyaret Etti.

September 27, 2018

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) Genel Merkezinden, Küresel Sivil Havacılık Bölümü Başkanı Gabriel Mocho Rodriguez, Küresel Kara ve Demiryolu Taşımacılığı Kıdemli Bölüm Yardımcısı Deniz Akdoğan’ında yer aldığı bir heyet, 26 Eylül 2018 tarihinde Sendikamızı ziyaret etti.

Sendika Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal ile gerçekleştirdikleri toplantıya, Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Ziyarete gelen heyet, ITF Genel Sekreteri Stephen Cotton’un yeni yaklaşımı hakkında bilgi vererek, geçmişte İngiltere’deki bazı yerel sendikaların yürüttüğü terör destekçisi kampanyanın tamamen kişisel bir hata ve yönetimin dikkatsizliğinden kaynaklandığını, bu yüzden Türkiye’deki üye sendikalarla paylaşılmasından dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdiler. ITF'in hiçbir şekilde terör örgütü ya da destekçisi bir pozisyonda olmalarının mümkün olmadığını ve olmayacağının garantisini verdiklerini, tüzüklerinde de belirtildiği üzere demokratik ilkelere sonuna kadar bağlı olduklarını ifade ettiler. ITF Genel Sekreterinin geçmişteki yanlış bilgilendirme ile ilgili Sendikamıza bir özür mektubu da yazdıklarını ifade ettiler.

Gabriel Mocho Rodriguez, ITF Havacılık Bölümünün 130 ülkede 250 üye Sendikayı temsil ettiğini, Havacılık sektöründe küresel kampanyaları öncelikli hale getirmeyi ve Ryan Air ve Katar Air gibi şirketlerde hızlı bir şekilde üye sayısını arttırmayı hedeflediklerini ifade etti. Bölgedeki en güçlü havacılık sendikalarından birisi olan Hava-iş’in ITF’e katılmasının öneminin de konuşulduğu toplantıda, ITF’in sendikalara örgütlenme konusunda destek verdiklerini ve bu doğrultuda daha aktif çalışmalar yürütmeyi planladıklarını belirttiler.
Türk Sivil Havacılık sektöründeki gelişmeler ve yeni fırsatlar da Sendikamız tarafından sunularak birlikte tartışıldı, ITF tarafından örgütlenme kampanyalarına desteğin verileceği ifade edildi.

Umuyoruz önümüzdeki günlerde kurulması planlanan bu yeni bağlantı ve adımlar, ITF ve Sendikamız arasında yeni bir beyaz sayfa açılmasına olanak sağlayacaktır, Hava-iş Sendikamız, bağımsız bir sendika olarak küresel ve Avrupa düzeyindeki uluslararası ilişkilerini geliştirerek çok daha güçlü bir yapıyla Türk Havacılık İşçilerinin sesi olmaya devam edecektir.

 
itf ziyareti


Benzer Haberler

Birlik Olmak Kazandırır

DEVAMI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü (2016)

DEVAMI

Yaşanan Türbülans Olayı Hakkında

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar