2023 Yıllık Ücretli İzin İtiraz Süreci

November 15, 2022

Değerli Üyelerimiz,

2023 yılı Uçuş Ekibi ve Kabin Ekibi Planlanan Yıllık Ücretli İzin İtiraz Değerlendirme Kurulu 4857 sayılı İş Kanunu, Çalışma Bakanlığı tarafından yayımlanan Yıllık Ücretli İzin Yönetmeliği ve Toplu İş Sözleşmesi içeriklerinde tanımlı usul ve esaslar kapsamında toplanmış ve aşağıda belirtilen kriterler kapsamında çalışmalarını tamamlamıştır.

Planlama itiraz talepleri, Üretim Planlama Başkanlığı süreçleri kapsamında Ekip Planlama Başkanlığı’na iletilen taleplere istinaden, belirlenen kotalar dahilinde, her bir talep açıklaması ile birlikte değerlendirilmiştir.

Bu çalışma sonucunda;

 
3650 Uçuş ve Kabin Ekibi üyelerimizin 1988’inin itirazı onaylanıp istekleri doğrultusunda çözüme kavuşturulmuştur.

Değişiklik yapılan izin tarihleri 15.11.2022 Saat 10:00 itibariyle sisteme geçecek olup, itirazı olan ekiplerimiz kontrollerini sağlayabilecekleridir.

Uçuş ve kabin ekibi üyelerimizin, mücbir sebeplerle, bağlı oldukları birimlere yıllık izin tercihinin değiştirilmesi için başvurması halinde idari ve operasyonel birimlerin koordinesinde, kotalar dahilinde, değişiklik yapılabilecektir.

Yıllık izin takas süreci de Ekip Planlama Başkanlığının yapmış olduğu duyurudaki kriterler doğrultusunda ilgili dönem boyunca yapılmaya devam edecektir.Saygılarımızla,

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Benzer Haberler

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İSTİŞARE TOPLANTISI

DEVAMI

Yeni Protokol ile Yeni Kazanımlar

DEVAMI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar