19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

18.05.2023 00:00

Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 104. yıldönümünü kutluyoruz. Bugün milletimizin makûs kaderini tersine çevirdiği, bir nevi küllerinden yeniden doğduğu kutlu bir günü idrak ediyoruz.

19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde dünyaya örnek bir kurtuluş mücadelesi veren Türk milleti yediden yetmişe kadın-erkek, büyük-küçük demeden top yekûn savaşarak, bu toprakları işgalden kurtarmışlardır. Kurtuluş Savaşı, esareti kabullenmeyen bir milletin kahramanlıklarıyla dolu eşine az rastlanır bir destandır.

Atatürk'ün, 'Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz' diye seslendiği gençler, milletimizin ve Türkiye'mizin umududur. Onun için, aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize, istikbalimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacak; tarihimizden aldıkları ilhamla, medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle kurtuluş mücadelemizin tarihsel simgelerinden olan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.


Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Yönetim Kurulu

Benzer Haberler

Haber Thumbnail

Acı Kaybımız - Banu Sadıkoğlu Küçük

DEVAMI
Haber Thumbnail

15 Mayıs Hava Şehitlerini Anma Günü

DEVAMI
Haber Thumbnail

Acı Kaybımız - Kaptan Pilot Murat İşbakan

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar