Taşeron İşçilik

April 7, 2016

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal’ın, Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonu TÜRK-İŞ’in 22. Olağan Genel Kurulu’nda yönetim kurulu yedek üyeliğine seçildiğini sizlere duyurmuştuk. Bu zaman zarfında konfederasyonumuzun başlıca gündem maddelerinde yer alan Taşeron İşçilere kadro verilmesi hususunda, çözüme yönelik faaliyetlerini ve girişimlerini yoğun ve kararlı bir şekilde artarak sürdürmüştür.

Geçtiğimiz sene yetkili organların dikkatini çekebilmek adına Ankara’da düzenlenen mitinge Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz de katılmış ve konfederasyonumuzun kararlı duruşu ve çalışmaları neticesinde hükümet, talebimize duyarlı davranarak konuyla ilgili olumlu açıklamalarda bulunmuştur.

Sayın Başbakan tarafından kamuoyuna açıklanan moral, motivasyon ve dolayısıyla verimlilik açısından olumlu sonuçlar vereceğini düşündüğümüz bu uygulamanın bir an evvel hayata geçmesi için, Konfederasyonumuz katkı yapmaya devam edecek ve takipçisi olacaktır. Konuya ilişkin konfederasyonların ortak önerisi aşağıda yer almaktadır.

Benzer Haberler

Çalışma Bakanlığı Denetimi Hakkında Duyuru

DEVAMI

Anket Bilgilendirme

DEVAMI

Başkanımızın 25. Dönem TİS ve Çeşitli Konulardaki Açıklamaları

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar