Gündeme Dair Üyelerimizi Bilgilendirme

July 31, 2018

Değerli Üyelerimiz,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının her yıl Ocak ve Temmuz aylarında yayınladığı İşkollarındaki Sendika Üye Sayılarına ilişkin Tebliği, geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Bu verilere dayanarak; Sendikamızın, Taşımacılık işkolunda, Türkiye’nin en büyük üç sendikasından biri olarak, 18 binin üzerinde üyesi ve Türkiye genelinde Taşımacılık işkolunda çalışanların %2,48’lik dilimi kapsadığı, resmi olarak tescil edilmiştir. Buna göre, Sendikamız ülke barajının çok üzerinde bir sayıya sahip olduğu için tekrar siz değerli üyelerimiz adına Toplu İş Sözleşmesi yapma hakkını kazanmıştır. Bu meyanda kurulduğu 1962 yılından bugüne kadar olduğu gibi sizlerin hakkını ve hukukunu korumak ve kollamak sorumluluğunu sizlerin adına bundan sonraki süreçlerde de yerine getirecektir. Ancak Sendikamız, son dönemde, aleyhine sistematik olarak yürütülen ve temelinde üyelerimizin Sendikal haklarını yok etmek, üyelerimizin Sendikamıza olan güvenini zedelemek ve Sendikamızdan koparmak için Şirket içinde ve dışındaki bazı güç odaklarının saldırılarına maruz kalmıştır. Bu odaklar, eylemlerine başladıkları günden itibaren Sendikamız hakkında birçok mesnetsiz, yalan ve hayal sınırlarını zorlayan (Sendikamızın kredi çektiği, üyelerini kefil gösterdiği, üyelikten istifa edilse dahi bu borcun devam edeceği, Kabin A.Ş.’nin kurulacağı v.b.) iftiralar atmaktan geri durmamışlar ve her türlü provokasyonu yapmışlardır. Bilinmesini isteriz ki; kendilerine ve işbirlikçilerine, tüm bu eylemlerinden dolayı hukuk yoluyla gerekli yasal cevaplar verilmiş ve bütün bu çabaları sonuçsuz kalmıştır.

Bu dönemde, üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak için imzalayacağımız 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin çalışmalarına başlanmıştır. Temel arzumuz, Siz Kıymetli Üyelerimizin destek ve görüşlerinizi alarak, süreci sizlerle birlikte yürüterek, sizlerin menfaatleri doğrultusunda bir çalışma dönemi hazırlamaktır.

Sendikamız üyesi olmayıp, dayanışma aidatı ödeyerek Sendikal kazanımlarımızdan faydalanan tüm çalışanları da, gerçekleri görerek bundan sonraki süreçlerde haklarına, yetkili olan Sendikamız Hava-İş çatısı altında sahip çıkmaya davet ediyor ve Sendikamızın kapısının onlara da her zaman açık olacağını belirtmek istiyoruz.

Unutmamalıyız ki; bölünerek yok oluruz, ancak birleşirsek var oluruz!

 

Benzer Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

DEVAMI

Dünya Pilotlar Gününüz Kutlu Olsun

DEVAMI

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun!

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar