SHGM Lisanslı Tüm Uçucu Üyelerimize Müjde, Gelir / Lisans Kaybı Sigortası Hayata Geçti!

February 1, 2024

Değerli üyelerimiz;

Bilindiği gibi ülkemizde farklı sigorta şirketleri tarafından Pilot üyelerimiz için lisans kaybı sigortası düzenlenebiliyordu. 1 yılı aşkın süredir yaptığımız çalışmalar neticesinde kabin memuru, dispeçer ve diğer SHGM lisanslı uçuş ekibi üyelerimizin gelir / lisans kaybı yaşayabileceği durumlarda yararlanabileceği sigortamız hayata geçmiş bulunmaktadır. Bu sigorta kabin personeli ve diğer SHGM lisanslı uçuş ekiplerinin kariyer ve ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanan ilk sigorta ürünü olarak geliştirilmiştir.

Hava-İş Sendikası, Norel Sigorta Brokerliği ve Magdeburger Sigorta iş birliğiyle geliştirilen “Kabin Personeli ve SHGM Lisanslı Personelin Yararlanabileceği Gelir /  Lisans Kaybı Sigortası” ilgili çalışanların sağlık sorunları nedeniyle geçici ya da kalıcı olarak mesleklerine geri dönemedikleri durumlarda yaşayabilecekleri gelir kaybını güvence altına alıyor.

Bu kapsamda Türkiye’de bir ilk olan “Gelir / Lisans Kaybı” sigortasından havayolu şirketinde işe başlangıçtan itibaren 6. ayını dolduran tüm SHGM Lisanslı Kabin, Dispeçer vb. unvanlar faydalanabilecektir. Hava-İş Sendikası, Magdeburger Sigorta güvencesi ve Norel Sigorta Brokerliği bünyesinde hazırlanan poliçeye, 2 Şubat Cuma günü itibariyle “Hava-İş Sendikası ofisleri, İGA Ekip Terminali Hava-İş Sendika Odasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.


Saygılarımızla

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Yönetim Kurulu

 
 

Benzer Haberler

Acı Kaybımız...

DEVAMI

SHGM ile Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin Başlatılmasına İlişkin İlk Toplantı

DEVAMI

7 Aralık Uluslararası Sivil Havacılık Günü

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar