Kadın Gelişim Sempozyumu

May 24, 2022

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Hava-İş çatısı altında 8 Mart 2022 Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ‘Bir Kadın Gelişir, Bin Hayat Değişir’ felsefesiyle kuruluş tanıtımını gerçekleştiren Hava-İş Genel Merkez Kadın Komisyonu, 17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde Türkiye çapında kadın temsilcileri, delege ve şube kadın çalışanlarının katılımı ile kadın hakları, psikoloji, kadın hastalıkları, nefes terapi ve güzellik trendleri konularını içeren Kadın Gelişim konulu ilk sempozyumunu düzenledi. 

17 Mayıs tarihinde iki oturum olarak düzenlenen sempozyuma;

  • Klinik Psikolog Ebru DEMİRKÖZ, Psikolojik Olarak İş Ve Toplumda Karşılaşılan Zorluklar Ve Başa Çıkma Yöntemleri,

  • Baro Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Şükran EROĞLU, Kadın Hakları ve Kadının Çalışma Hayatındaki Hukuki Durumu,

  • Medikal Estetik ve Podiatri Eğitim Uzmanı Gül Özgül YILDIZ, Güzellik Trendleri,

  • Nefes Koçu Eğitmeni Necla TEKİN, Nefes Teknikleri, Bilinçaltı Dili, Mindfulness,

  • Doç. Dr İsmail ALAY, Rahim (Serviks) Ağzı Kanseri Belirtileri ve HPV Aşısı (Rahim Ağzı Kanseri Aşısı) konuları ile teşrif etmişlerdir.

Sempozyumun ikinci günü 18 Mayıs tarihinde konuşmacı ve konuklarımızla birlikte tekne ile İstanbul Boğazı gezisi gerçekleştirilerek öneri ve taleplerin paylaşımı gerçekleşmiş olup Şube Kadın Komisyonlarının kurulabilmesi kapsamında değerlendirmelere yer verilmiş gelecek organizasyon talep ve geri bildirimleri alınmıştır.

Yoğun ilgi ve dikkat gören Kadın Gelişim Sempozyumumuza fikirleriyle katkı veren tüm konuşmacılarımıza ve katılımcılara bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Galeri

Benzer Haberler

TİS GÖRÜŞMELERİNE DAİR

DEVAMI

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

DEVAMI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar