Dünya Pilotlar Günü Kutlu Olsun

April 26, 2021

İlk Türk pilotu olan ve 1 numaralı uçuculuk brövesi sahibi Mehmet Fesa Evrensev’in 1912’de Türk semalarında ilk uçuşunu gerçekleştirdiği gün olan 26 Nisan, Dünya Pilotlar Günü olarak kutlanmaktadır. Sürekli eğitim ve kendini geliştirmeyi zaruri kılan pilotluk mesleği, yüksek sorumluluk ve dikkat gerektiren prestijli bir meslektir.

Havacılığın en temel ve vazgeçilmez unsuru olan uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğinde sorumluluk üstlenen pilotlarımız, gerek sivil gerekse askeri alanda çok önemli görevler icra etmektedirler. Uçak ve yolcu trafiğinde yaşanan gelişmeler doğrultusunda çok daha büyük özveri ile görevlerini ifa etmek durumunda kalan pilotlarımızın havacılığımızın elde etmiş olduğu başarılardaki payı çok büyüktür. Bizleri güven içerisinde uçuran, yolculuklarımızı emniyet içinde geçirmemizi sağlayan ve askeri alanda görevlerini sürdürerek vatanımızın bölünmez bütünlüğünü koruyan pilotlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hava-İş Sendikası olarak ebediyete intikal etmiş tüm pilotlarımızı Rahmet ve Minnetle anıyor, başta üyemiz olan değerli pilotlarımız olmak üzere tüm pilotlarımızın 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’nü kutluyor, daha nice emniyetli ve başarılı uçuşlar diliyoruz.

Saygılarımızla,Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Yönetim Kurulu

Benzer Haberler

14-15-16 Mart 2022 İzmir, Bodrum, Dalaman ve Denizlide Görev Yapan Üyelerimizi Ziyaret

DEVAMI

Corona Virüsüne Karşı THY'nın Etkin Tedbiri

DEVAMI

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar