Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

March 8, 2021

Aileden başlayarak hayatımızın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren kadınlarımızın, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.

Kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, Kurtuluş Savaşı’nın görünmez kahramanları olan, Cumhuriyet döneminde ülkemizin kat ettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan, istiklalimize ve istikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınlarımız, geleceğimizin inşasında günümüzde de önemli rol oynamayı sürdürüyorlar.

Başta, pandemi süreci boyunca özverileri ile hayatlarını ortaya koyarak pandemi ile mücadelemize olağanüstü katkı sağlayan havacılık çalışanı kadınlar olmak üzere tüm emekçi kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlarım.

Tüm bu duygularla Hava-İş Sendikası olarak her yıl geleneksel olarak yaptığımız üzere bu yıl da tüm havacı kadın üyelerimiz adına TEMA Vakfı vasıtasıyla binlerce fidan dikimi yaptık.

Daha yeşil, daha eşit, kadın haklarının muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıktığı bir dünya ümidiyle Dünya Emekçi Kadınlar Gününü bir kez daha kutluyorum.Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel BaşkanıBenzer Haberler

29. Olağan Genel Kurul Bilgilendirme

DEVAMI

Hava-iş'in Hukuk Mücadelesi

DEVAMI

Kokpit Yıllık İzin

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar