18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

March 18, 2022

Çanakkale zaferi milletimizin, dönemin en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiştir. Türk Milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlık ve vatan söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağını kanıtlamıştır.
 
Bu mukaddes topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

Bizlere tarihe altın harflerle yazılan bu zaferin gururunu armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarına, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletine ve vatanı uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.


Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Benzer Haberler

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!

DEVAMI

Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal'ın Çalışma Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk ile Görüşmesi

DEVAMI

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal Airways Haber Röportajı

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar