10-16 Mayıs Engelliler Haftası

May 11, 2021

Daha iyi bir yaşam sürdürebilmelerine, geleceğe daha umutla bakmalarına ve hayattan beklentilerinin karşılanmasına, toplumsal farkındalığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli kardeşlerimizin, 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

Mutlu ve huzurlu bir toplumun en önemli şartı tüm bireylerinin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında birbirini anlayarak desteklemesidir. Engelli vatandaşlarımızın toplum içinde yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürdürmeleri için çaba göstermek, onlara ulaşarak, sorunlarına sahip çıkmak devletin ve toplumun en önemli sorumluluklarından biridir. 

Engelli olmalarına rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadeleler takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını bir kez daha kutluyor, bir gün değil, her gün yanlarında olduğumuzu belirterek, selam ve sevgilerimi sunuyorum.


Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Benzer Haberler

Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun

DEVAMI

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal, Ankara Gar'ına Karanfil Bıraktı

DEVAMI

Aladağ

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar