Genel Merkez Yönetim Kurulu

ALİ KEMAL TATLIBAL Genel Başkan  1980 doğumlu, Kahramanmaraşlı, evli ve iki çocuk babası olan Tatlıbal; ilk, orta, lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Yüksek öğrenimini Beykent Üniversitesi İİBF Fakültesi İşletme Bölümü’nde, İstanbul Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ortak programı “Liderlik ve Küresel Girişimcilik” alanında yüksek lisans yaptı. Türk Hava Yollarına girmeden önce çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu. 2009 tarihinde THY Muhasebe Başkanlığında memur olarak göreve başlamış olup, 2010 tarihinde Vize Takip Şefliğinde uzman ve sonrasında vize takip şefi olarak görev yaptı. 27.Olağan Genel Kurulunda Hava-İş Sendikası Genel Başkanlığına seçildi. 11-12 Kasım tarihlerinde gerçekleşen 28.Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkanlığa seçildi.
CELALETTİN MERİÇLİ Genel Başkan Yardımcısı 1970 yılında Üsküdar’da doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini İstanbul Üsküdar’da tamamlamıştır. 1993 yılında Türk Hava Yolları Yer İşletme Başkanlığında göreve başlamıştır. THY’de sırasıyla Uçak Emniyet, Bilet Satış Muhasebe, Harekat Koordinatörlüğü, Kayıp ve Bulunan eşya şefliği görevini yürütürken 27.Olağan Genel Kurul ile Sendikamızda yönetici olarak görev yapmaya başlamıştır. 28.Olağan Genel Kurul ile de tekrar seçilerek yönetici olarak görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
SEDAT ALİ CANGÜL Genel Sekreter 1965 İstanbul doğumlu evli ve bir çocuk babası olup eğitimini İstanbul da tamamlayıp Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.1990 yılında THY AO’ da Muhasebe Başkanlığında memur olarak göreve başlamıştır. HAVAK Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunduktan sonra 4 sene Sendikamız Baş Temsilciliği görevini üstlenmiştir. 11-12 Kasım 2017’de Genel Sekreterlik görevine seçilmiştir.
MUSTAFA AKGÜN Genel Mali Sekreter 12.08.1965 Bartın Kurucaşile doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Eyüp Üçşehitler okulunda bitirip, liseyi Alibeyköy End. Mes. Lisesi’nde tamamladı. Askerlikten sonra 4 yıl Uzel Makine Sanayi’de çalışıp, 1990 yılında THY’de teknisyen olarak göreve başladı. 27. Hava-iş Olağan Kurulu’nda seçimler sonrası profesyonel yönetici kadrosunda Teşkilatlandırma Sekreteri olarak göreve başlamış bulunmaktadır. 11-12 Kasım 2017’de Genel Mali Sekreter görevine seçilmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır.
HAMİ BİRCAN Genel Teşkilatlandırma Sekreteri 1967 Elazığ Ağın ilçesi doğumlu olan Bircan, ilk ve orta eğitimini Ağın’da tamamlayarak sonrasında Malatya Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünden mezun olmuştur. 1988-1990 yıllarında askerlik görevini Ankara’da tamamladıktan sonra, 05.11.1990 yılında Türk Hava Yolları Bilgi İşlem Merkezinde Veri iletişim teknisyeni olarak göreve başlamıştır. Son olarak Altyapı Operasyon Başkanlığında iş yeri temsilcisi olarak veri iletişim şefi unvanında görev yapmıştır. 28. Olağan Genel Kurulda Hava-İş Yönetim kurulu yedek üyeliğine birinci sırada seçilmiş olup 26.06.2019 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu asil üyeliğine Genel Teşkilatlandırma Sekreteri olarak seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
SAFA ASLAN SÜRMEN Genel Eğitim Sekreteri 21.04.1984 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’un çeşitli semtlerinde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünde yaptı. Kısa süre aile şirketinde çalıştıktan sonra 2010 yılında THY’de muhasebe bölümünde uzman olarak çalışmaya başladı. Halen aynı bölümde çalışmaya devam etmekte olup 2014 itibariyle Şef’lik görevi verilmiştir. Hava-İş 27.Olağan Genel Kurulunda Denetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. 28.Olağan Genel Kurulda, Hava-iş Genel Eğitim Sekreterliğine seçilmiştir.
ARDA ERSÜMER Genel Mevzuat Sekreteri 1974 doğumlu, evli ve 2 çocuk babası Arda Ersümer; ilkokulu Kocaeli’nde, ortaokulu Bolu’da ve liseyi Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversiteyi Yıldız Teknik Üniversitesinde okudu, aynı zamanda 1993 yılında THY’de Kabin Memuru olarak göreve başladı. Sorumlu Kabin Amiri olarak, 28.Olağan Genel Kurulda, Hava-iş Genel Mevzuat Sekreterliğine seçilmiştir.
ERKAN KAYHAN Yönetim Kurulu Üyesi 1971 Kayseri Pınarbaşı doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamlamış olup, 1992 yıllında Hava Harp Okulundan Subay olarak mezun olmuştur. 1992-1994 Çiğli 2. Ana Jet Üs K.lığında uçuş eğitimi, 1994-1995 3.Ana Jet Üs K.lığında Harbe Hazırlık eğitimi, 1995-1997 yıllarında Av Önleme pilotu, 1997-2008 yıllarında uçuş öğretmenliği görevlerinde bulunmuştur. 2008 yılında mecburi hizmet görevimi tamamlayarak Hv.K K lığından istifa ederek ayrılmıştır. 2009-2013 yılllarında A320 uçaklarında F/O ve 2013 yıllından itibaren Sorumlu Kaptan Pilot olarak görev yapmaktadır. 2015-2017 yılları arasında Kokpit Sendika Baş temsilcisi görevini icra ettikten sonra 28.Olağan Genel Kurulda Hava-iş Yönetim Kuruluna seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
M.AFŞİN YELOK Yönetim Kurulu Üyesi Türk Hava Yollarında Sorumlu Kaptan Pilot olarak görev yapmaktadır. 28.Olağan Genel Kurulda, Hava-iş Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Şube Başkanları

ÖMER KESKİN Sabiha Gökçen Şube Başkanı 1971 Samsun Vezirköprü doğumludur. Bakırköy Ticaret mezunu olup, askerlik görevinden sonra çeşitli şirketlerde çalışmıştır. 2000 yılında THY’de çalışmaya başladıktan sonra uzun yıllar Temsilcilik ve Baş Temsilcilik görevlerini üstlenmiştir. 2013’te Sendikada çalışmaya başlamış, 1 Ekim 2017’de Hava-iş Sabiha Gökçen Şube Başkanı seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
SONER YİĞİT Ankara Şube Başkanı 1979 Malatya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde tamamlamıştır. TRT Harbiye istihbarat servisinde staj yapmış, sonra sırasıyla Ekovitrin Dergisinde, Tv5’te muhabir-editör görevlerinde bulunmuştur. 2007-2008 yılları arasında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi-Bimtaş Kentsel Dönüşüm Projesinde iletişim uzmanı olarak görev yapmıştır. 2008 yılında THY Kargo Başkanlığında görev yapmaya başlamış olup, 2013 yılında Sendika Disiplin Kurulunda görev almış, 2017 yılında da Ankara Şube Başkanı seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
HATEM ERTOSUN İzmir Şube Başkanı 1967 Van doğumludur. İlkokul, Orta Okul ve Liseyi Van’ da bitirmiş, 1989 yılında Türk Hava Yollarında işe başlamış olup 1996 yılın da İzmir’e tayin edilerek bugüne kadar Hareket ve Apron Hizmetleri Şefi olarak görevine devam etmiştir. 2013 yılında İzmir Şube Başkanı seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
MURAT YAŞAR YILDIZ Antalya Şube Başkanı 1975 yılında Yozgat’ta doğmuştur. Yozgat Anadolu lisesinde, ortaokul ve liseyi tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında üniversite öğrencisi iken, THY Antalya Kargo Müdürlüğünde part-time olarak göreve başlamış ve sonrasında aynı birimde uzun yıllar Kargo Pazarlama ve Satış Şefi olarak görev yapmıştır. 2021 yılında Antalya Şube Başkanı olarak seçilmiş olup, evli ve üç çocuk babasıdır.
HAMDULLAH TÜZÜN Batman Şube Başkanı                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Denetim Kurulu

ERDAL YILMAZ Denetim Kurulu Üyesi 1979 yılında Rize İkizdere doğumludur. İlk ve orta eğitimini Bağcılar Hoca Ahmet Yesevi okulunda tamamlamıştır. Bahçelievler Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümünden mezun olup, Erzurum’da tamamladığı askerlik vazifesinin ardından ticaretle uğraşmıştır. 2006 yılından itibaren THY’de çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
MAHMUT TAŞPINAR Denetleme Kurulu Başkanı 01.09.1969 Rize doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Üsküdar Sultantepe Halide Edip Adıvar Lisesinde tamamlamıştır. 1993 yılından itibaren Türk Hava Yollarında çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
VEDATTİN BİLEN Denetim Kurulu Üyesi 1978 Elazığ doğumludur. Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Eğitim Fakültesi Mezunu olup, İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde Doktora çalışması devam etmektedir. Yabancı Dil olarak; İngilizce ve az düzeyde Fransızca, Arapça bilmektedir. 1998 yılından beri THY’de çalışmakta olup, sırasıyla; Diyarbakır, Kayseri, İstanbul Taksim Bilet satış ofisinde, Nepal’de (Katmandu) çalışmıştır. Tunus Satış Müdürlüğünde Satış Operasyon Şefi olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
SERKAN ULUÇ Denetim Kurulu Üyesi 1990, Mersin doğumludur. Mersin Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe ve Finansman bölümünden mezun olduktan sonra; Gelişim Üniversitesi Sivil Hava ve Ulaştırma İşletmeciliği Bölümünde önlisans, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. Nişantaşı Üniversitesi İşletme Yönetiminde yüksek lisansına devam etmektedir. 2011’de THY İnsan Kaynakları Bölümünde çalışmaya başlayıp, 2015 yılında yine THY bünyesinde Kabin Memuru olarak görevini sürdürmektedir.
MEHMET ÖZCAN Denetim Kurulu Üyesi 1989, Manisa, Demirci ilçesi doğumlu olup, evlidir. İlk ve orta öğrenimi Manisa ve Kütahya’da tamamlamıştır. 2007 ÖSS sınavında ilk 100 içerisinde yer alan Özcan, Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümlerinden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılından bu yana Kabin Memuru olarak THY’de çalışmaktadır.

Disiplin Kurulu

EKREM KONAKOĞLU Disiplin Kurulu Üyesi 1971 Ankara doğumludur. 7 yıldır Türk Hava Yollarında A320 filosunda Sorumlu Kaptan Pilot olarak görev yapmaktadır. 28.Olağan Genel Kurulda, Hava-iş Disiplin Kurulu üyeliğine seçilmiştir.
ESER AYAZ Disiplin Kurulu Üyesi Aslen Kuzey Kafkasya kökenli olup, 1979 İstanbul doğumludur. 2000 yılından beri Türk Hava Yollarında Kargo Başkanlığında çalışmaktadır. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda Yönetim Kurulu üyeliğinde yer almıştır. 2013 yılından bugüne sırasıyla Delege, Denetim Kurulu üyeliği ve Baş Temsilcilik görevlerinde bulunduktan sonra 28.Olağan Genel Kurulda Disiplin Kuruluna seçilmiştir.
SALİH HALICI Disiplin Kurulu Üyesi 1980, Sivas doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Türkiye’de, üniversite eğitimini yurt dışında tamamlamıştır. İngilizce ve Arapça bilmektedir. 2005 yılında Türk Hava Yollarında Kabin Memuru olarak çalışmaya başlamış olup, Loadmaster olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
MELEK ÇELEBİ Disiplin Kurulu Başkanı 19.06.1973 Hacıbektaş doğumludur. ilk ve orta öğrenimimi Frankfurt ve Nevsehirde, lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Turizm ve Seyahat Acenteciligi Tur Operatörlüğü ve Ankara Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı Bölümlerinde eğitim görmüştür. 1996 yılında THY A.O. Ankara Satış Müdürlüğünde Satış Memuru olarak göreve başlamış olup, 2007-2013 yılları arasında THY’nin Cenevre Ofisinde İstasyon Şefi olarak çalışmıştır. Halen Köln Kargo Şefi olarak görevine devam etmektedir. İngilizce, Almanca ve az düzeyde Fransızca konuşmaktadır.
MUSTAFA TAYŞİ Disiplin Kurulu Üyesi 1968 Ankara doğumlu ve aslen Diyarbakırlı olup evli ve iki çocuk babasıdır. Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümü mezunu.1993 yılından beri THY A.O.'da çalışmaktadır. 2013 yılından bugüne sırasıyla Hava-İş Sendikası THY A.O. Genel Müdürlük binası delegeliği, temsilciliği ve baş temsilciliği görevlerini yerine getirmiştir.