Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal'ın Yeni Yıl Mesajı

December 31, 2017

Yeni yıla başlarken öncelikle; 2017 yılında gerçekleşen 28.Olağan Genel Kurulumuzda, 4 yıl boyunca inşa ettiğimiz köprülerin, verdiğimiz hak mücadelesinin ne denli güçlendiğini bizlere gösteren tüm üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bana ve ekibime olan inancınıza karşı duyduğum sorumluluğun bilinci ile şimdiden temellerini attığımız, 2018 yılında faaliyete geçireceğimiz birçok proje ve hizmeti yıl içerisinde sizlerle paylaşacağım.

15 Temmuz 2016 tarihinde, milli irademizi yok sayarak, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen terör niteliğindeki darbe girişimi karşısında, her daim dile getirdiğim TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET ülküsüyle sokaklarımıza, meydanlarımıza, vatan topraklarımıza, demokrasimize Milletçe sahip çıkarak; gerek içimizdeki hainlere, gerekse ülkemizin gerilemesi için ellerinden geleni yapan dış mihraklara ve tüm dünyaya, tarihi bir dayanışma örneği göstermemizden bu yana Milletçe yaşadığımız her türlü zorluğa göğüs gererek bugünlere geldik.

Dünya çapındaki tüm diğer büyük işletmeler gibi ekonomik anlamda zorlu günler yaşayan Türk Hava Yolları, 2017 yılında çalışanlarında büyük özverisiyle zorlukların üstesinden gelerek yeniden şahlandı. Yeni yılda havacılık camiamız için önemli husus olan Hava İş Kanununun kabul görmesi için çalışmalarımızı sürdürüyor olacağız. 2017’de pekişen birlik ve beraberliğimizden aldığımız güç ile muvaffakiyete ulaşacağız.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizi koruyarak, demokrasi, hukuk, özgürlük ve eşitlik mücadelesini sürdüreceğimiz 2018 yılının; milletimiz için, ailemiz için, sevdiklerimiz için umut, sağlık, sevgi, huzur ve barışın egemen olduğu bir yıl olmasını dilerim.

Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Benzer Haberler

Acı Kaybımız...

DEVAMI

Viranşehir'de Hain Saldırı!

DEVAMI

Ramazan Bayramı

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar