KIYAMETE DEK DEMOKRASİ NÖBETİNDEYİZ

July 14, 2017

KIYAMETE DEK DEMOKRASİ NÖBETİNDEYİZ

Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı’nda kadınıyla, erkeğiyle yedi düvele karşı kanını canını ortaya koyarak destan yazdı. İşte bu Yüce Milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde, Milli İradeyi yok sayarak, demokrasinin ve Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen terör niteliğindeki darbe girişimine karşı, yeni bir kurtuluş savaşı destanını yine kanıyla, canıyla yazdı. 15 Temmuz 2016 akşamı gerçekleşen terör eylemi, vatan hainliği karşısında; sokaklarımıza, meydanlarımıza, vatan topraklarımıza, Millet İrademize, demokrasimize Milletçe sahip çıkarak, gerek içimizdeki hainlere, gerekse Ülkemizin gerilemesi için ellerinden geleni yapan dış mihraklara ve tüm dünyaya, tarihi bir dayanışma örneği gösterildi.

İçimizdeki vatan hainleri, satılmışlar, şeytanlar devletimizin kılcal damarlarına kadar girerek, ikinci bir devlet oluşumunu harekete geçirmek istediler. 15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütü olarak adlandırılan bu yapı, aynı hain dış mihrakların da desteğini alarak Devletimizi yıkmayı, demokrasimizi bitirmeyi amaçladılar. Lakin Aziz Milletimiz; seçilmişlerine, kurumlarına, geleceğine, demokrasisine ve en önemlisi Vatanına öylesine muazzam bir güçle sahip çıkmıştır ki; kazanan Millet İradesi ve Vatan Bütünlüğü olmuştur.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, milletimizin büyük mücadelesi bu işgal girişimini başarısızlığa mahkûm etmiştir. O gece demokrasimize Milletçe sahip çıkılmış, demokrasinin artık sözde Avrupa’ya has bir olgu olmadığı ispat edilmiştir. Demokrasisine, Devletine sahip çıkan bu Yüce Millet bir yıl sonra yine aynı hassasiyetle, bilinç ve idrakle demokrasisine sahip çıkmaktadır. Bin yıl geçse de yine sahip çıkacaktır.

Devletine ve Milletine ihanet eden hiç kimsenin, cezasız kalmayacağından şüphemiz yoktur. Devletimizin bekası yegane gayemizdir. “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” diyerek, Şehadet mertebesi ile şereflenip ahirete intikal eden başta Ömer HALİSDEMİR ve nice Vatanperver yiğitlerimiz bu beka için can vermiştir. Tüm Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize bir kez daha başsağlığı dileriz.

Hava-iş Sendikası olarak TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET ülküsüyle alanlarda olacağız. 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 18:00 itibariyle, Saraçhane’de şehitlerimizi anacak, demokrasimize sahip çıkarak bayraklarımızı dalgalandıracağız. Hava-iş ailemizin mensubu siz değerli üyelerimizi de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

Benzer Haberler

Corona Virüs Tahliyelerine İlişkin Tedbirler

DEVAMI

İzmir Şubemiz Emekliler Gününde Buluştu!

DEVAMI

Acı Kaybımız

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar