25. Dönem TİS Bilgilendirme

March 29, 2016

Değerli Üyelerimiz;

 

28.03.2016 Pazartesi günü 25.Dönem Toplu İş Sözleşmesini imzaladığımız müjdesini, sizlerle paylaşıp, yeni dönem Toplu İş Sözleşmemizi ve ek protokolleri web sitemizden sizlere yayımlamıştık. Kazanımlarımız sizlere yayımladığımız Toplu İş Sözleşmesi ile de sınırlı değildir. Çok yakın süreçte karşılıklı mutabakata varılan diğer konular, kurulan komisyonlarda görüşülecektir. Scalalar/tablolar, Şef maaşları, A0 (%55) ve A1 kademeleri, kıdem ve intibaklar komisyonlarda görüşülecek konuların başında gelmektedir. Komisyonlar neticesinde burada elde edilecek kazanımlarla ilgili ek protokoller imzalanacaktır.

Otel nöbetlerinin 01.06.2016 tarihinden itibaren kaldırılacağına ilişin imza attığımızı dün sizlerle paylaşmıştık, uçuş komisyonu da diğer konuları görüşmek amacıyla 15 Nisanda TİS sonrası ilk oturumunu gerçekleştirecektir. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek komisyon görüşmelerindeki tüm kazanımlarımızı sizlerle ivedilikle paylaşacağız.

THY A.O. ile imzaladığımız, 2016 yılında diğer şirketlerde imzalanan toplu iş sözleşmeleri ile kıyaslandığında, sendika çevrelerince Altın Başarı olarak nitelendirilen bu sözleşme de bizlerden desteğini esirgemeyen delegelerimize, temsilcilerimize, yönetim kurulu üyelerimize ve üyelerimize çok teşekkür ederiz.

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal’ın dün gerçekleşen imza töreninin ardından yaptığı açıklama aşağıda yer almaktadır.

Uzlaşma yolu ile tüm üyelerimizin taleplerini müzakere sürecine dahil ettik. 53 yıllık sendikamız tarihinde imzalanan en iyi sözleşmelerden birine bugün sizlerinde desteği ile imza atmış bulunmaktayız. Çalışanların beklentilerini karşıladığımız, iş barışı ve huzurunu koruduğumuz yeni dönem toplu iş sözleşmesinin tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz. Elde ettiğimiz bu kazanımlarla yetinmeyeceğiz, şirketleri baltalamadan, havacılık sektöründe emekçiden yana hak arama davamız meşru ve hukuki mücadeleyle, çalışmalarımızla tam hız devam edecektir. Biz bugün emekçinin yanında olduğumuzu kanıtladık, ilerleyen dönemlerde de her daim emekçiden yana olacağız. 25.Dönem TİS ile elde ettiğimiz başarılar sadece bir başlangıçtır.

Benzer Haberler

SENDİKAMIZ VE THY A.O. ARASINDA İSG TOPLANTISI  GERÇEKLEŞTİ

DEVAMI

Güncel Durum Hakkında

DEVAMI

Genel Başkanımız Türk-iş Başkanlar Kuruluna Katıldı

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar