Teknik A.Ş.’ye Geçiş Yapan Personel‏

Teknik A.Ş.’ye Geçiş Yapan Personel‏

Değerli Üyelerimiz,

Teknik A.Ş. yönetimi ile ek protokol sonrası yapılan teknik personel alımlarında işverenin bu protokole uymadığı, yöneticilerin bakkal dükkanına çırak alır gibi personel alımı yaptıklarını  ibretle izliyoruz. Bu çirkin davranışların bir bedelinin olacağını unutmayın, biz unutturmayacağız. Bu yöneticiler Teknik A.Ş.’nin TİS’e bağlı SENDİKAL ÖRGÜTLÜ  işyeri olduğunu öğrenmedilerse yakında öğreneceklerdir. Alım süreci içerisinde birçok kez ek protokollere ve sözleşmeye aykırı davrandıklarını belirtmemize rağmen aynı davranışlarını devam ettiren bu yöneticilere, devam eden davaların bekledikleri gibi sonuçlanmayacağını tekrar hatırlatırız.

Sayın Teknik A.Ş. Yöneticileri; belirtmemiz gerekir ki; uçak teknisyeninin aldığı ücretleri takip etmek, vardiya primlerini, revizyon primlerini kesmek için uğraşmak yerine, çabalarınızı şirketinizin büyümesi için hangara uçak doldurmak için kullanın.

Çalışma saatleriyle oynayarak, senelik ve mazeret izinlerini takip ederek, o da yetmedi cenaze izinlerine bile karışarak uyguladığınız baskıyla, Teknik A.Ş.’de, zaten günden güne eriyen donanımlı teknisyen bulmanız zor bir hale gelecektir. Sonucunda binlerce dolar verip yurt dışından teknisyen alarak ve hala almak için çaba sarf edersiniz.

İmzalattığınız ve SHGM’ye verdiğiniz fazla mesai kağıtları da işinize yaramayacak, bu kadar genç ve verimli olan teknisyen arkadaşlarımızı küstürerek ne kazanacağınızı merak ediyoruz! Size şiddetle tavsiyemiz; yurt dışına yetişmiş uçak teknisyeni kaçırmak yerine, biraz çaba harcayarak yurt dışından bakıma uçak almanızdır.

Sendikamızın yeni yönetim anlayışı, üyelerimizin huzurlu ve iş barışı içinde olmasıdır, buna azami derecede dikkat etmekteyiz ve sessiz duruşumuzda bu nedene dayanmaktadır. Ama unutulmasın ki sabrımızın da bir sonu vardır ve bu sabır maalesef tükenmek üzeredir. Defalarca masa başında anlattık; biz çalışan – işveren ve sendika ile büyüyen iş yeri tarafındayız.

Havacılık iş kolunun tek bir sendikası vardır; o da HAVA-İŞ’tir. Tek muhatapta biz olacağız. Her sözleşme öncesi yapılmaya çalışılan, çalışanların sendikalarına karşı güvensizlik ve birlikteliği yok etme çabaları, yıllardır sonuç vermediği gibi yine vermeyecektir. İstedikleri ve bekledikleri Sendikacılığa, Bağımsız TÜRKİYE CUMHURİYETİ Mahkemelerinin de onay vermeyeceğine inancımız sonsuzdur.

Ek protokol sonrası yapılan alımlarda, üyemiz olan arkadaşlarımızın taraflarına iletilen mailden bilgileri doldurarak sendikamıza iletmelerini önemle rica ediyoruz.

 

Bilgilerinize, saygılarımızla…

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

Benzer Yazılar