Hakkımızda

başkan pn

Değerli Üyelerimiz,

Şahsım ve sendikamız Hava-iş adına sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyor, çalışma hayatının hem güvencesi hem de sürükleyici gücü olan sendikal hareketi, önce ülkem, vatanım, bayrağım inancıyla, birlik ve beraberlik temeliyle taşıdığımız bu onurlu yolda bize destek olan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

3 aydır uzman ekibimle gece gündüz demeden çalışarak gerçekleştirdiğimiz pazarlıklar neticesinde, bizimle tanışmamış, yaptığımız icraatlardan, emek savunuculuğundan bihaber, belirli kesimlerce çıkarılan tamamen asılsız dedikodular nedeniyle henüz güvenini kazanamadığımız az sayıdaki işçi kardeşlerimizi de, beklentilerin çok üzerinde kazanımlarla, 28 Mart 2016 tarihinde imzaladığımız 25.Dönem Toplu İş Sözleşmesinin ardından, sadece 1 haftada 1000 yeni üye kaydı almamıza istinaden kazanmış olduğumuza inanıyorum. Gerçekleştirdiğim iş yeri ziyaretlerinde de gördüğüm destek, doğru yolda olduğumuzun en büyük kanıtı, güven telkin ettiğimizin göstergesidir.

THY A.O. ile imzaladığımız, 2016 yılında diğer şirketlerde imzalanan toplu iş sözleşmeleri ile kıyaslandığında, sendika çevrelerince Altın Başarı olarak nitelendirildi. Önümüzdeki haftalarda imzalamayacağımız ek protokol kazanımlarıyla da Altın Başarımızı, sendikamızın Altın Yılına dönüştüreceğiz. Yönetimi devralmamızdan önce 305 kişinin işten atılması, grev mağdurlarının olması ve çeşitli nedenlerle iş barışının ve huzurunun düştüğü yıllar artık geride kaldı. Söz verdiğimiz gibi birer birer tüm sorunlara çözüm üretiyor ve uzlaşma yoluyla çözümlerimizi icraata dönüştürüyoruz.

Sevgili Havacılık Sektörü çalışanları, biz yanınızdayız; sizi düşünüyor ve önemsiyoruz. İşçilerin haklı taleplerine kulak verilmediğinde, onların sesini duyurmak için, çağdaş hak ve yararlar sağlamak, ücretlerini ve çalışma koşullarını iyileştirmek, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önlemleri almak, işverenlerin ve işçilerin hak ve menfaatlerini dengelemek için kararlılıkla mücadele vermekteyiz. Bu uğurda şahsım ve teşkilatımın her türlü fedakârlığı üstlenmeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

İmzalamış olduğumuz 25.Dönem Toplu İş Sözleşmesinin tüm üyelerimize hayırlı olmasını temenni ederim.

ALİ KEMAL TATLIBAL
HAVA-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI