Hava-İş Sendikamız Büyüyor

February 2, 2016

İşkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2016 Ocak istatistikleri hakkında tebliğ Resmi Gazete'de yayınlandı.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 6 ayda bir yayınlanan resmi verilere göre; Sendikamız, 749 bin 338 kayıtlı işçinin bulunduğu Taşımacılık İş Kolunda en fazla üyeye sahip sendika olarak açıklandı.

6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununa dayanılarak hazırlanan istatistiklere göre; Temmuzda 1 milyon 429 bin 56 olan sendikalı işçi sayısı 6 ayda 1 milyon 514 bin 53'e yükseldi.

Sendikal örgütlenmenin ve toplu pazarlık haklarının kullanılmadığı yerlerde çalışanlar sosyal haklardan yoksundur. Sendikalı olmak, çalışanın koruma kalkanına sahip olması demektir. 2016 yılında bu bilince sahip olan, haklarına sahip çıkacak tüm emekçileri, her geçen gün büyüyen ve güçlenen Hava-iş ailesine katılmaya çağırıyoruz. Sizlerden alacağımız güç ile pekişen sendikal mücadelemizle, havacılık sektöründe fark yaratmaya devam edeceğiz.

Benzer Haberler

MART 2016 Açlık ve Yoksulluk Sınırı

DEVAMI

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal ve T.H.Y A.O Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı Makamında Ziyaret Etti

DEVAMI

3. Geleneksel Farkındalık Gecemiz

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar