Hava-İş Emekçi Kadınlar Hatıra Ormanımız Büyüyor

March 8, 2019

HAVA-İŞ EMEKÇİ KADINLAR HATIRA ORMANIMIZ BÜYÜYOR

 

8 Mart 1857’de ABD’nin Newyork kentinde daha iyi çalışma koşulları isteyen dokuma işçilerinin uyguladıkları grevde çıkan yangında ölen 129 kadının anısına 26-27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 2.Enternasyonale bağlı Kadınlar Toplantısında alınan karar gereği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü tüm dünyada kutlanmaktadır. Ülkemizde de 1921 yılından beri Dünya Kadınlar Günü kutlanmaktadır.

 

Geçtiğimiz senelerde Sendikamız Hava-iş, Dünya Emekçi Kadınlar Gününü farklı bir etkinlikle kutlamaya karar verip, Tema Vakfıyla anlaşarak kadın üyelerimizin adına ağaç dikilmesine vesile olmuştur. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz projemiz neticesinde kadın üyelerimiz adına oluşturduğumuz hatıra ormanlarımızda toplamda 7000 fidanımız bulunmaktadır.

 

Sendikamız, kadın üyelerimiz adına böyle bir ormanın oluşturulmasının, emekçi kadınlarımıza kalıcı bir hediye olacağını düşünmektedir.  “Dünyayı yeşertip canlı tutan fidanlar, toplumu canlı tutan ise kadınlardır”. Ağaç dikmenin sayısız faydasıyla birlikte kutsal bir görev olduğunu biliyoruz.

 

Kadına yönelik şiddetin yaptırımlarla önlenmesini temenni ederek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü cinsiyet ayrımcılığının kaldırıldığı ve kadın sorunlarının çözüme kavuşacağı günlere vesile olması dileğiyle, başta üyelerimiz olmak üzere tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlarız.

 

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU


Benzer Haberler

Acı Kaybımız Osman Gürsu

DEVAMI

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde 2000 Ağaç Dikiyoruz

DEVAMI

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal'ın T.H.Y. A.O. Genel Kurulu Hakkındaki Mesajı

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar