18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

September 4, 2014

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 99.YILINI KUTLUYOR VE BU ZAFERDE EN BÜYÜK KATKIYI SAĞLAYAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ.

99.Yıl önce bugün Dünyanın en gelişmiş donanmalarına karşı zor şartlarda eşi benzeri görülmemiş bir zafer kazanılmıştır.

18 Mart 1915’te denizde başlayan, galibiyetine kesin gözüyle bakılan ülkeleri yenilgiye uğratan Türk Ordusu, bu galibiyetin verdiği büyük güç ve moralle 25 Nisan’dan itibaren Gelibolu Yarımadası’nda Arıburnu, Conk Bayırı ve Anafartalar’da kara savaşlarında da zafere ulaşmıştır.

Çanakkale Savaşları, Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhuyla, vatan toprağına karşı duyulan sadakatin ve inancın ortaya konmasıdır. Öylesine güçlü bir direniştir ki, karşısında teçhizat bakımından son derece donanımlı düşman kuvvetleri bile helak olmuştur. Sekiz buçuk ay çeşitli cephelerde süren bu kutsal savaş ve kazanılan zafer, canlarını vatan uğruna feda eden 253 bin şehidimizin eseridir.

Kara savaşlarındaki askeri dehası ve üstün komutanlık yeteneği ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu savaşın ardından İstiklal Mücadelesine önderlik etmiş ve Türk Milleti aynı inanç ve azim ile mücadele ederek bağımsızlığına kavuşmuştur.

Bugün bizlere düşen görev şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Çanakkale Zaferinin 99.yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, en derin şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Hava-İş Sendikası Yönetim Kurulu

Benzer Haberler

Türk-İş Ziyareti

DEVAMI

Türk-İş Genel Teşkilatlanma Sekreteri Eyüp Alemdar'ı Ziyaret Ettik

DEVAMI

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar