10-16 Mayıs Engelliler Haftası

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

BİR GÜN YA DA 1 HAFTA DEĞİL, HER GÜN FARKINDA OLALIM VE FARKINDALIK YARATALIM

10-16 Mayıs Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekilmesi, engelli bireyler için yapılması gerekenlerin gündeme getirilmesi ve çözüm yolları bulunması açısından önemli bir haftadır. Şüphesiz engelli insanlarımız sadece özel gün ve haftalarda hatırlanmamalıdır.

Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrelerinin, kısacası toplumun ortak sorunudur. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Engellilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi, geleceğe güvenle bakabilmelerinin sağlanması, toplumda eşit veya pozitif ayrımcılık neticesi kazanılmış haklara sahip olabilmeleri, sosyal ve ekonomik olarak desteklenmeleri, parçası olduğumuz toplumun gerekliliklerinden olmalıdır.

Engelli vatandaşlarımızı sosyal ve kültürel anlamda toplumla kaynaştırmak, onlara istihdam şartları yaratarak etkin bir şekilde ekonomiye katılmasını sağlamak, uygun çalışma ortamlarını temin etmek için hepimiz çaba sarf etmeliyiz.

Hava-İş Sendikası olarak bu anlamlı haftada, engellerin kaldırıldığı bir dünya için, herkesin daha çok gayret göstermesini temenni ederek, her zaman yanınızda olduğumuzu bir kez daha vurgular, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Benzer Yazılar