7 Aralık Uluslararası Sivil Havacılık Günü.

December 7, 2020

1996'da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 7 Aralık'ın Uluslararası Sivil Havacılık Günü olacağını ilan ettiği bu gün, Uluslararası Sivil Havacılık Sözleşmesi'nin imzalanmasının 50. yıldönümü olan 7 Aralık 1994'ten beri Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından kutlanmaktadır.

Günün amacı; havacılığın, özellikle uluslararası hava yolculuğunun dünyanın sosyal ve ekonomik kalkınması için önemini kabul etmek, uluslararası sivil havacılığın Devletlerin sosyal ve ekonomik kalkınması için önemi ve ICAO'nun Devletlere gerçekten küresel bir hızlı geçişi gerçekleştirme ve işbirliği yapma konusunda yardım etme konusundaki benzersiz rolü konusunda dünya çapında farkındalık oluşturmaya ve güçlendirmeye yardımcı olmaktır.

İçinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde ve pandemi koşullarında havacılığın önemini ve havacılık çalışanları olarak siz emekçi kardeşlerimizin değerini bir kez daha belirtmek isterim ki, sizler pandeminin ilk günlerinden beri her türlü zorlu koşula aldırmadan, gözünüzü kırpmadan, evinizden, ailelerinizden ve sevdiklerinizden uzaklarda sizlere verilen görevlerinizi yerine getirdiniz ve getirmeye de devam ediyorsunuz. Emeklerinizin ülkemizde ve tüm dünyada takdirle karşılanması gerektiğine inanıyorum.

Bu vesile ile siz emekçi kardeşlerimizin Uluslararası Sivil Havacılık Gününü kutluyor ve sağlıklı günler diliyorum.Ali Kemal TATLIBAL 
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Benzer Haberler

DANIŞTAY DAVASINDA ÖNEMLİ GELİŞME

DEVAMI

Dünya Kabin Memurları Günü Kutlu Olsun!

DEVAMI

Gündeme Dair

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar