Anket Bilgilendirme

January 14, 2017

Değerli Üyelerimiz;

Öncelikle anketimize göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve katılımınızdan ötürü teşekkür ederiz. Sizlere göndermiş olduğumuz 2017 Yılı Ücret Zamlarına İlişkin Temayül Yoklaması ile ilgili olarak, üyelerimizden gelen soruları, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına, bu yazımız aracılığı ile yanıtlamak istiyoruz.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz maildeki rakamsal ifadeler, THY A.O. tarafından belirtilen bilgilerdir ve hata veya değişiklikler içerebilir. Ancak, asıl önemli olan konu ise, THY’nin Sendikamıza olan teklifi ve sizlerin vereceği kararlardır. Hak sahibi olarak takdir merciinin sizler olduğunu düşünerek, tekliflerini, tarafımıza gönderildiği şekliyle sizlerle paylaştık. Şu ana kadar sizleri ve kazanılmış haklarınızı ilgilendiren hiçbir antlaşma veya protokole imza atılmamıştır ve atılmayacaktır. Sadece Sizlerin vereceği ortak karar doğrultusunda hareket edilecektir. Bu sebeple, anketimize, tüm üyelerimizi doğrudan ilgilendirdiği için katılımınız çok önem arz etmektedir.

Oylama için gönderdiğimiz linkte, T.C. Kimlik numarası sorulması, mükerrer oy kullanılmamasını sağlamak, üyelerimiz dışında kimselerin oy kullanmalarını engellemek, alınacak kararda yanlış veya hatalı değerlendirmelere yol açabilecek sonuçları ortadan kaldırmak içindir. Anketimiz içinde belirttiğiniz kişisel verilerin, hiçbir kişi, kurum veya kuruluşla paylaşılmayacağını, azami gizliliğin esas alınacağını bilmenizi isteriz.

Gönderdiğimiz ankette;

A) Sonucun HAYIR çıkması durumunda; imzalamış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi’nde yer alan tüm maddelerin, hiçbir taviz vermeden aynen uygulanmasını sağlayacağız.

B) Sonucun EVET çıkması halinde ise; THY yönetimi ile ilk etapta 6 aylık protokol imzalayacağız. 2017 yılının ilk 6 ayının sonunda ekonomik verilerde, şirket kâra geçemez ise, 2017 yılının son 6 ayı içinde, ücret artışına gidilmeyeceğine ilişkin tekrar protokol imzalayacağız.

Bu protokoller kapsamında;

1- Bu süre zarfında kesinlikle toplu işten çıkarma yapılmayacaktır,
2- THY, 2017 ilk yarıyılı veya ikinci yarıyılı sonunda şirket kâra geçtiğinde, geriye dönük tüm ücret zamları ve farklarını en geç 3 ay içerisinde personele geri ödeyecektir,
3- THY, üyelerimizin yapacağı bu büyük fedakârlık karşısında iyi niyet ve samimiyet göstergesi olarak, şişirilmiş yönetici kadrolarında azaltmaya gidecek, tüm tasarruf tedbirlerini tüm alt ve üst düzey yöneticileri üzerinde de uygulayacaktır.
4- THY, Toplu İş Sözleşmemiz kapsamındaki kazanımlarımızdan, hiçbir şekilde hak kayıplarına müsaade etmeyecek, bu konuda Sendikamız tarafından bildirildiği takdirde hatalı olan yöneticiler hakkında gerekli işlemi derhal yapacağının garantisini verecektir.

Değerli Üyelerimiz, Sendika yönetimi olarak, alacağınız karar ne olursa olsun, arkasında duracağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Neticenin başta sizlere ve ailelerinize olmak üzere, Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Hep beraber ülkece yaşadığımız bu zor günleri, birlik ve beraberliğimizle aşacağımızdan eminiz.

Saygılarımızla.

TÜRKİYE SİVİL HAVACILIK SENDİKASI YÖNETİM KURULU

Benzer Haberler

24 Ocak İstanbul Temsilcileri Toplantısı

DEVAMI

Kadir Geceniz Mübarek Olsun!

DEVAMI

Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Van İstasyon ve Satış Müdürlüğünü Ziyaret Etti

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar