8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

March 8, 2016

HAVA-İŞ EMEKÇİ KADINLAR HATIRA ORMANIMIZ BÜYÜYOR

 

8 Mart 1857’de ABD’nin New York kentinde daha iyi çalışma koşulları isteyen dokuma işçilerinin uyguladıkları grevde çıkan yangında ölen 129 kadının anısına 26-27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 2.Enternasyonale bağlı Kadınlar Toplantısında alınan karar gereği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü tüm dünyada kutlanmaktadır. Ülkemizde de 1921 yılından beri Dünya Kadınlar Günü kutlanmaktadır.

Geçtiğimiz senelerde sendikamız, Dünya Emekçi Kadınlar Gününü farklı bir etkinlikle kutlamaya karar verip, Tema Vakfıyla anlaşarak kadın üyelerimizin adına ağaç dikilmesine vesile olmuştur. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz projemiz neticesinde kadın üyelerimiz adına oluşturduğumuz hatıra ormanımızda toplamda 6000 fidanımız bulunmaktadır.

Sendikamız, kadın üyelerimiz adına böyle bir ormanın oluşturulmasının, emekçi kadınlarımıza kalıcı bir hediye olacağını düşünmektedir.  “Dünyayı yeşertip canlı tutan fidanlar, toplumu canlı tutan ise kadınlardır”. Ağaç dikmenin sayısız faydasıyla birlikte kutsal bir görev olduğunu biliyoruz.

Kadına yönelik şiddetin yaptırımlarla önlenmesini temenni ederek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü cinsiyet ayrımcılığının kaldırıldığı ve kadın sorunlarının çözüme kavuşacağı günlere vesile olması dileğiyle, başta üyelerimiz olmak üzere tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlarız.

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

Benzer Haberler

İstanbul ve Anadolu Temsilcilerimizin Katılımı ile Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

DEVAMI

Acı Kaybımız

DEVAMI

Havaiş Konut Yapı Kooperatifi Kuruldu

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar