14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

March 14, 2016

14 Mart 1827’de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı’daki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Hava-iş Sendikası olarak, sağlığımızı emanet ettiğimiz, yaptıkları görevle çok kutsal bir misyon yüklenen sağlık çalışanlarını bugün bir kez daha hatırlayıp, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kutsal görevi icrada birçok zorluklarla karşılaşmasına rağmen insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunabilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Türk Havayolları bünyesinde çalışan hekim, hemşire ve diğer tüm sağlık personelinin bu anlamlı gününü ayrıca kutlar, ülkemizin gurur kaynağı Türk Havayollarına kattıkları değerin farkında olup, kendilerini yürekten desteklediğimizi, 25.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri çatısı altında yürütülecek olan Sağlık Komisyonu görüşmelerinde de haklarını sonuna kadar savunacağımızı belirtmek isteriz.

Benzer Haberler

Deneme Haberine Hoşgeldiniz

DEVAMI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü.

DEVAMI

Ankara Şube Başkanlığını Ziyaret Ettik

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar